У центрі земельної афери – чиновниця Київської ОДА

Активісти та юристи Руху В. Наливайченка «Справедливість» підтримала в суді мешанку Київщини Марію Тимченко, яка бореться із “земельною” мафією регіону.

Уже рік юристи Київської обласної організації Руху Наливайченка допомагають жителькі м. Боярка відстояти право власності на земельну ділянку в 10 соток, яке вона отримала у законний спосіб як опікун дитини з особливими потребами. Жінка звернулася до керівника Київської обласної організації Руху Костянтина Бєдового.

Пані Марія надала документальні докази права власності на земельну ділянку в 10 соток, що знаходиться в Києво-Святошинському районі, які вона отримала на підставі рішення виконавчого комітету Боярської міської ради Києво-Святошинського району Київської області №428/2 від 16 грудня 1996 року та отримала державний акт ІІ-КВ №010388 на право власності (3 березня 1998 року).

photo5238046409901582741 Фото_2Протягом року активісти Київської обласної організації Руху «Справедливість» ходили на кожне засідання до Києво-Святошинського райсуду, аби підтримати Марію Тимченко, яка стала на тернистий шлях боротьби з корумпованими чиновниками, які в шахрайський спосіб заволоділи її землю.

Ця справа вже набула певного медійного розголосу, журналісти одного із телеканалів зняли сюжет про ці судові тяганини та про обставини цієї справи. Адже в центрі земельної афери – чиновниця Київської ОДА Марія Маноха та її родичі:

Підвищена увага, мабуть, стала приводом до того, що 12. жовтня цього року,  а потім і 14 листопада суддя Києво-Святошинського районного суду Волчко переносила судові засідання по частині земельної ділянки — 8соток із 10, що за всіма документами належить Тимченко із 1996 року.

Фото_6Дане засідання повинно було бути нібито за «нововиявленими обставинами», хоча сторони справи ті ж самі, предмет позову – той же, всі експерти допитані в судовому порядку і Марія Юріївна відстояла своє право на цю частину ділянки в усіх судах – починаючи з районного, закінчуючи Верховним Судом України. Аж ні, «земельні ділки» намагаються знову ту ж саму справу розглядати по новому колу. Вже 16 листопада 2017 року суддя Волчко, певно злякавшись натиску та присутності активістів Руху «Справедливості» та журналістів, відхилив новий позов до Тимченко, цілком логічно не побачивши «нових обставин» справи.

По другій частині ділянки (2 соткам із 10-ти), Марія Тимченко отримала рішення районного суду від 3.11.2017 року, згідно з яким скасовано рішення Боярської міськради про виділення ніби то в 2006 році земельної ділянки  та скасування реєстрації державного акту на зазначену ділянку на ім’я Шиловської Т.О., в якої купив ділянку чоловік чиновниці Київської облдержадміністрації Марії Манохи тан Віталій. Однак суд чомусь не повернув та не відновив право власності на дану ділянку за Марією Тимченко. Жінка, знову залучившись підтримкою Руху та послугами адвоката, готується до апеляції.

І поки цьому «багатосерійному серіалу» із судових поневірянь і схем не видно кінця, чиновниця ОДА Марія Маноха непогано себе почуває. НАЗК ще влітку розпочало повну перевірку е-декларацій ще 14-ти осіб – депутати, судді, голови ОДА, серед них — і начальник управління планування територій Департаменту містобудування та архітектури Київської ОДА Маноха Марія Дмитрівна. З цього приводу Києво-Святошинська місцева прокуратура розслідує кримінальне провадження за ст. 366-1 КК України («Декларування недостовірної інформації»).

Окрім цього, суд надав правоохоронцям тимчасовий доступ до електронних декларації Марії Манохи за 2015-2016 роки, а також результатів перевірок майнового і фінансового стану чиновниці, що знаходяться у володінні Національного агентства з питань запобігання корупції.

Боротьба за справедливість триває!

Автор: Марина Дехтяр