Ідейні засади Партії

Ідейна платформа

Руху В. Наливайченка «Справедливість» 

Символ Руху Валентина Наливайченка “Справедливість” — Меч Справедливості у національних червоно-чорних тонах.

Віддавна меч означає силу, гідність і справедливість. Він символізує готовність обороняти Батьківщини, суспільства, родини.

Це не просто грізна зброя, але й духовний символ, який несе людству світло і добро!

Гідність для нас – не порожнє слово! Ми гуртуємо і гуртуємося навколо людей доброї волі, які допомагають сьогодні нашій армії, воїнам АТО і їхнім родинам.

Ми Армія – Армія Гідності!

Наші цінності

Рух Валентина Наливайченка «Справедливість» єднає тих, хто прагне розвитку України на засадах справедливості, чесності та відповідальності. Духовними коренями нашого руху є традиції національно-визвольної боротьби в Україні. Ми продовжуємо цей рух через впровадження в українському суспільстві рішучих дій, які будуть спрямовані на реалізацію справедливості в державі, де діяльність органів влади є прозорою та підконтрольною суспільству, а всі посадові особи за законом несуть відповідальність за кожне своє рішення.

Ми формуємо наш рух навколо цінностей, які пройшли випробування часом та історією, в тому числі Майданом, і є основою будь-якого успішного суспільства. Головними цінностями для нас є:

Справедливість, Чесність, Відповідальність.

Найбільший запит українського суспільства сьогодні – запит на справедливість, цього можна досягти лише через диктатуру закону. Диктатура закону – це дотримання принципу неминучості покарання для будь-якого порушника. Партія рішуче боротиметься за звільнення країни від корупціонерів та «офшорників», які узурпували владу. Вони повинні зрозуміти та запам’ятати один простий принцип: влада – це не бізнес. Тому розділення влади та бізнесу – наша стратегічна мета.

Результатом Революції Гідності має стати встановлення відповідальності. Перш за все, відповідальності держави та чиновників перед суспільством.

Рух Валентина Наливайченка «Справедливість» бере на себе зобов’язання реалізувати головну вимогу українських громадян – встановлення справедливої української держави і повернення владі характеру ефективної та чесної служби. 

Прикладом цього є професійна діяльність Валентина Наливайченка та багатьох інших чесних громадян, яких об’єднує розуміння того, що українська держава – зіпсована як механізм, що не виконує своїх головних функцій. Тому більшість українських політиків і чиновників продовжують діяти безвідповідально.

Пріоритети діяльності

Рух Валентина Наливайченка «Справедливість» ініціює складання ПРОГРАМИ ДІЙ «За Справедливість!» Яка базується на принципах:

  • Соціальної справедливості. Забезпечення гідних соціальних стандартів та належного рівня життя для всіх верств населення, створення відповідних умов для реалізації здібностей і життєвого потенціалу кожного громадянина; подолання гострої соціальної нерівності та унеможливлення збагачення олігархів за рахунок звичайних громадян, рівні права на отримання якісних медичних послуг, освіти, на гідний соціальний захист, особливо, для людей з обмеженими можливостями, ветеранів бойових дій та їхніх родин.
  • Антикорупційної діяльності. Партія закликає кожного українця не миритися з принизливою корупцією, а викорінювати корупційні схеми та владні офшори, вимагати справедливого покарання винних. Чесна, прозора влада, непідкупні прокурори і судді – це те, що ми реально зможемо та повинні зробити разом.
  • Історичної справедливості. Правдиве висвітлення історичних подій, соціально-економічного та політичного життя новітньої історії України. Громадяни України повинні знати правду про злочини комуністичного, посткомуністичного та олігархічного режимів, задля неповторення помилок у майбутньому.

Наші політичні цілі

  • Унітаризм. Збереження унітарної форми державного устрою з одночасним проведенням децентралізації – скасування інституту місцевих державних адміністрацій.
  • Забезпечення верховенства парламенту в системі вищих органів державної влади в рамках парламентсько-президентської республіки та одночасне обмеження депутатської недоторканості.
  • Пропорційне представництво. Зміна виборчої системи на пропорційну з відкритими списками з одночасним поділом держави на багатомандатні регіональні округи, та скасуванням т.з. «партійної диктатури».

Рух Валентина Наливайченка «Справедливість» заявляє, що ми повинні відібрати державу у чиновників і злочинних олігархічних груп-впливу, які паразитують на ній. Ми вимагаємо продовження деофшоризації, деолігархізації та справедливої люстрації. При проведенні люстраційної перевірки, органи влади мають бути очищені від осіб, які не можуть пояснити походження майна власної сім’ї та своїх найближчих родичів. Крім того, з органів державної влади повинні піти особи, які підтримували агресію проти України в Криму та на Донбасі.

Справедливе суспільство пов’язано зі встановленням справедливого миру у країні та відновленням територіальної цілісності України, звільненням її від терористів, іноземних військ та найманців, а також із здійсненням належного контролю за державним кордоном та забезпеченням його цілосності.

Рух Валентина Наливайченка «Справедливість» буде домагатися стану захищеності кожного громадянина, суспільства і держави від внутрішніх і зовнішніх загроз через підтримку національних збройних сил і поширення нашого Плану Гідності.

Ми вважаємо, що все суспільство повинно об’єднатися навколо програми Армія Гідності, яка буде відстоювати в тилу права тих, хто захищає нас на фронті. Ми маємо піклуватися про сотні тисяч родин наших солдатів, про дотримання прав учасників бойових дій.

Армія Гідності повинна стати нормою для України, ми будемо наполягати на реформуванні національної армії, щоб повністю змінити систему військового керівництва, підготовки бійців, перейти на контрактну службу та створити резервну армію.

За останні два роки українці стрімко біднішали. Не стільки через війну, скільки через корупціонерів, які знаходяться у Верховній Раді, Кабінеті Міністрів та Адміністрації Президента. Програма економічної справедливості є найважливішим елементом нашої політики. Справедливість повинна стати ціннісною основою життя всіх українців.

Відсутність економічних реформ – головна проблема України. На жаль, сам термін «реформи» в Україні вже дискредитовано, але потреба у них меншою не стала, навпаки – існує потужний соціальний запит на модернізацію економічної сфери.

Справжні реформи до цього часу так і не були розпочаті. Вони повинні фіксуватися не лише на численних паперах та звітах, а втілюватися в реальному житті. Наш Рух вже розроблив стратегію економічної справедливості, для реалізації якої потрібна команда патріотів та реформаторів. Тих, хто розуміє, що економічні реформи – першочергове завдання для України, вирішення якої є ключем до всіх змін у державі.

Зміни в Україні можна буде побачити лише після запровадження процесу тотальної дерегуляції: скасування більшості податків, уніфікація різного роду зборів та митних ставок, заміна ПДВ на податок із продажів, розширення бази «спрощенців», ліквідація податкової адміністрації як системи.

Принципово важливим є звільнення внутрішніх та зовнішніх інвестицій від оподаткування. Монетизація стосунків держави та громадянина, мінімізація контактів людей із бюрократією – ми пропонуємо саме такий порядок денний реформ. Це і є реальні економічні зміни.

Пенсійна реформа, запровадження обов’язкового медичного страхування та щире визнання того, що безкоштовна медицина неможлива, повна реформа середньої та професійної освіти, розширення автономії вищих навчальних закладів – це складові нашого соціального пакету реформ.

У нашій країні суспільний договір не виконується. Соціальні відносини мають бути справедливими, без різного роду винятків та особливих статусів для можновладців. Люди мають знову повірити у здатність держави захистити їх інтереси. Українці повинні мати ефективну та справедливу державу. Це наші принципи та першочергові завдання.

Принципи побудови Партії

Рух Валентина Наливайченка «Справедливість» об’єднує зусилля активних громадян, волонтерів, учасників АТО та їхніх родин, які готові докладати зусилля для перетворення України на сучасну європейську державу.

Ми створюємо об’єднання всіх прогресивних сил: громадських організацій, політичних партій та патріотичних команд. Воно базуватиметься на спільності принципів та цілей, а не партикулярних інтересах окремих персоналій. Рух зробить нас сильнішими і дозволить ефективно та якісно змінювати систему, змінювати себе та Україну.

Рух Валентина Наливайченка «Справедливість» визначає ключовим завданням побудову в Україні справедливого суспільно-політичного устрою, який ґрунтуватиметься на високій моральності й відповідальності громадян та чиновників перед суспільством.

Рух Валентина Наливайченка «Справедливість» розбудовує Україну європейською, демократичною, правовою, соціально орієнтованою й унітарною державою. Створює умови для реалізації свобод і життєвого потенціалу громадян, впроваджує рішучі дії щоб захистити кожного з них, консолідувати українські землі й відновити суверенітет над всією територією країни.

ЧЕСНІСТЬ В ДІЯХ – СПРАВЕДЛИВІСТЬ В ДЕРЖАВІ!