У Кремінському районі мобільна бригада ПДМШ за 4 дні обстежили півтисячі дітей

170609_Kreminna_Pediatric_Party_1Четверо лікарів-добровольців Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова разом із медиками клініки «Візіум» (м. Сєвєродонецьк) провели профілактичний огляд дітей у Кремінському районі Луганської області. За чотири дні – з вівторка до п’ятниці – було обстежено загалом 493 маленьких пацієнти не тільки у самій Кремінній, а й у двох селах району.

Як розповіла виконавчий директор БО «БФ «ПДМШ ім. Миколи Пирогова» Таміла Данілевська, яка супроводжувала лікарів і взяла на себе організаційні питання, профогляд виявив відхилення у третини обстежених дітей. На її думку, така велика частка є результатом недоступності дитячих медичних фахівців у районі, адже батьки іноді не підозрюють про існування проблем зі здоров’ям дитини. Зокрема, в ході проведення оглядів були виявлені дітлахи, які потребують високоспеціалізованої кардіологічної, стоматологічної, дерматологічної, ЛОР та хірургічної допомоги. «Ці діти отримали від наших фахівців направлення в провідні клініки столиці, де їм буде організовано та надано необхідну допомогу», – сказала Данілевська.

У райцентрі юних кремінчан оглядали у двох дитсадках, поліклініці Кремінського районного територіального медичного об’єднання та Кремінській обласній загальноосвітній санаторній школі-інтернаті (де проживали лікарі-добровольці, і куди батьки також самостійно приводили дітей на профогляд). В останні два дні місії разом з обладнанням виїжджали до Красноріченського, де працювали в селищній амбулаторії, і до Нової Астрахані – в Новоастраханський навчально-виховний комплекс.

170609_Kreminna_Pediatric_PartyТроє лікарів ПДМШ, які працювали в Кремінському районі, вже не вперше беруть участь у таких місіях, які в добровольчому шпиталі називають «десантами»: хірург «ОХМАТДИТу», ініціатор «педіатричних десантів» Сергій Петрик, стоматолог Андрій Кукуляк та хірург Олексій Голубенко. Цього разу до них приєдналася педіатр Полтавської обласної дитячої лікарні Оксана Дрюченко. Перевезення забезпечував водій ПДМШ Володимир Сторожук.

Офтальмологічне обладнання та кваліфікований персонал на волонтерських засадах уже вдруге надала клініка «Візіум» із Сєвєродонецька. ПДМШ також висловлює подяку за організацію головному лікарю КУ «Кремінський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Володимиру Андрійчуку.

Як і в попередній місії в Рубіжному у травні, ініціатором спеціалізованого медичного десанту в Кремінну став рубіжчанин Ігор Радченко, колишній командир роти батальйону «Айдар», який зараз очолює луганську організацію Руху Валентина Наливайченка «Справедливість» (Громадсько-політичний рух «Справедливість» є стратегічним партнером ПДМШ ім. Миколи Пирогова).

Запрошення приїхати до міста для профогляду дітей було отримано від Кремінського міського голови Юрія Прокопенка. В останній день місії він передав лікарям-добровольцям ПДМШ і «Візіуму» грамоти з подякою.

Медичний десант у Кремінському районі став шостим в історії ПДМШ і п’ятим педіатричним. До Рубіжного десанти дитячих лікарів тричі «висаджувалися» в Попасній Луганської області – в лютому, березні та квітні. Тоді було оглянуто разом понад 1000 попаснянських дітей.

Згідно з офіційною статистикою, у районах Луганської області, які контролює український уряд, є вакантними 46,67% медичних посад. Особливо гострою ця проблема є у сфері дитячої медицини.

Теги: ПДМШ