Як починалось…

Як починалось…

24 лютого 2014 року, шоста вечора.

Призначений Парламентом головою Служби безпеки України.

Разом з активістами з Майдану Незалежності піднявся на Володимирську.

 

Даю перші термінові накази по СБУ, передусім, Крим та Київ.

По Криму — негайно розпочати протидію російському агресору.

Розшукати та затримати державних зрадників — міністра оборони Лєбєдєва та голову СБУ Якименка, які 21 лютого втекли до російських військ у Севастополі.

Затримувати російську агентуру та диверсантів ГРУ РФ.

Звільняти з полону ФСБ Росії українських активістів, яких затримали російські спецслужби на території АРК. Мав за честь допомогти Блаженнішому Любомиру Гузару залишити небезпечну територію і уникнути загрози затримання російськими спецслужбами.

image

Негайно рятувати державні секрети України в Криму.

Невідкладно вніс документи до в.о. Президента України для звільнення з посад усього керівництва СБУ Януковича, підрозділів центрального управління та регіональних органів, які могли обґрунтовано підозрюватись у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки, прав та свобод людини і громадянина.

Одразу створив безпрецедентну по чисельності оперативну групу СБУ для документування вчинених режимом Януковича злочинів проти людяності під час Революції Гідності.

З 25 лютого почалися допити і перевіряється зброя Альфи СБУ.

Одразу ж налагодив роботу з щоденного інформування партнерів, міжнародних інституцій, насамперед ООН, ОБСЄ, про вчинення агресором терористичних і воєнних злочинів та грубого порушення Російською Федерацією міжнародних договорів.

Припинив будь-які контакти і стосунки відомства зі спецслужбами РФ, дав вказівки розпочати процедуру офіційного розірвання в односторонньому порядку міжнародних міжвідомчих договорів, укладених відомством зі спецслужбами та правоохоронними органами Російської Федерації.

image

Починаючи 24 лютого 2014 року до червня 2015 року СБУ під моїм керівництвом повідомлено про підозру 1126 особам. 753 підозрюваних було заарештовано судами за результатами розслідувань. Обвинувальні акти щодо 300 осіб причетних до терористичної діяльності, диверсантів, зрадників та спільників терористів СБУ направлена до судових органів. Відповідно, 82 особи визнані винними у вчиненні злочинів проти держави й народу України, їх засуджено до різних строків ув’язнення.

І ще декілька важливих фактів в минулорічному інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

http://interfax.com.ua/news/interview/326758.html