Екологія, тендери та «газова монополія» — три головні біди Запоріжжя

Щоб навести лад в загальній картині, потрібно змінювати деталі. Україна потерпає від багатьох проблем, тож варто спочатку визначити ключові проблеми областей, проаналізувати та знайти шляхи їх подолання. Без такої дорожньої карти, хапаючись то тут, то там, системно проблеми не вирішити. Рух В. Наливайченка «Справедливість» більше року спілкуючись з українцями зі всіх регіонів України, допомагаючи та підтримуючи кожного, хто звернувся до юристів та волонтерів партії, перечитавши офіційні паспорти регіонів, міст, сіл та районів, проаналізувавши інформацію, що подають регіональних медіа, склав так звану «Мапу біди».

Аби озвучити найболючіші проблеми регіонів, причини та їхні наслідки і шляхи їх вирішення, журналісти-волонтери Руху підготували ряд статтей. Сьогодні наш матеріал – про головні біди Запорізької області, які отруюють, і в прямому, і в переносному значенні цього слова, життя мешканців цього регіону.

Екологія. Точніше, погана екологія. 90% мешканців Запорізької області називають цю проблему номер один.

zavodskaya-chast-goroda2

Ні для кого не секрет, що в Запорізькому регіоні основними забруднювачами повітря є підприємства чорної і кольорової металургії, хімії і машинобудування, на які припадає майже 93,2% викидів від переважної більшості забруднюючих речовин по всій області. Але найбільший внесок у забруднення атмосферного повітря Запорізької області (83%) вносять підприємства, які належать олігарху Рінату Ахметову: ПАТ «Запоріжсталь» і Запорізька ТЕС ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго».

Основні забруднювачі атмосферного повітря в Запоріжжі наведені в таблиці, оприлюдненій Головним управлінням статистики в Запорізькій області. Це дані по 2014-2015 роках. Але і зараз вона суттєво не змінилася, говорять екологи.

osn-zagryaznyt

Наразі прокуратурою Запорізької області за заявою керівника Запорізької обласної організації Руху В. Наливайченка «Справедливість» Костянтина Бєлова ведуться кримінальні справи проти посадових осіб заводів-забруднювачів, правоохоронних органів та виконавчої влади по ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем; порушення правил екологічної безпеки (ст. 236 КК); забруднення атмосферного повітря (ст. 241 КК); приховування або перекручення відомостей про екологічний стан або захворюваність населення (ст. 238 КК). Актив Руху уважно стежить за ходом слідства і сподівається на його об’єктивність, адже вина влади і керівництва очевидна.

Промисловість – це економіка регіону, робочі міста для запоріжців. Однак не можна забувати про екологію, адже це – здоровя наше і наших дітей. Тому просто необхідно модернізувати виробництво для мінімізації шкоди навколишньому середовищу. І тут головну скрипку має зіграти влада: контролювати та допомагати фінансово. Всі розмови про те, що грошей немає, — пусті балачки чиновників. Не треба красти та ухилятися від сплати податків – ось вам і джерело надходження в держказну.

«І соромити себе та Україну не будете, повсякчас стаючи головними героями антикорупційних розслідувань іноземних журналістів. Бо прізвища президента Порошенка та його найближчого політичного оточення в так званих «Райських документах» – то вже просто ганьба», — коментують в Запорізькій обласній організації Руху В. Наливайченка.

Актуальною проблемою для Запоріжжя є корупційні тендери. Міський голова Володимир Буряк дуже переживає, коли далекі від його оточення фірми виграють тендери, які проводить міська рада. Своїм розпорядження він вносить зміни в «Положення про застосування системи електронних закупівель в м. Запоріжжі», і тим самим відкриває вел42икі можливості для «своїх».

Відповідно до нового Положення, в певних випадках окремі фірми можуть не проходити систему електронних закупівель. Кому віддадуть такий привілей і на яких умовах — Буряк не повідомив, зрозуміло тільки, що вирішувати це буде певна група чиновників. Тут єдиний метод бороби – громадський тиск на місцеву владу. Рух «Справедливість» готовий підтримати в цьому містян як юридично, так і організацією та проведеням мирних акцій протесту.

Все частіше у штаб Запорізької обласної організації Руху «Справедливість» надходять скарги від мешканців регіону, які проживають в багатоквартирних будинках, про відключення газу. Відключають без попередження, без акту про припинення газопостачання і конкретної причини, без пломбування, тихо і щоб ніхто не побачив. У людей, які справно сплачують за комунальні послуги, це викликає обурення і претензії.                                                                 zapgaz

Дзвінки в «Запоріжгаз» нічого не вирішують, там роблять вигляд, що не знають про проблему. Нашим активістам в цій структурі заявили: то хтось мабуть пожартував. Ну раз пожартували, то мешканці одного з будинків самотужки відновили подачу газу. Однак, наступного дня приїхала бригада і знову почала перекривати газопостачання. Вели себе дуже нахабно, не представилися та не показали документи, погрожували взагалі відрізати під’їзд від стояка, якщо люди включать подачу газу знову.

І найголовніше, випадково обмовилися, що в під’їзді живе боржник. 6ac25e6602fcb19e5baf3f6cc0c454eb_0Тобто, таким методом «вибивають» борги. Відключають в такий спосіб не тільки під’їзду, а цілі будинки, та налаштовують сусідів один проти одного, щоб ті самі шукали винуватця відключення.

Юристи Руху «Справедливість» готові безкоштовно консультувати кожного, хто зіштовхнувся з подібною проблемою.

Автор: Маргарита Семенова