Наливайченко: підпорядкувавши «Укрзалізницю», Гройсман вчинив по-совковому

Процедура підпорядкування і передачі активів «Укрзалізниці» відбулася непрозоро. Так прокоментував нещодавнє рішення уряду щодо стратегічного транспортного підприємства лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко.

«Що повинен був зробити уряд перед цим? Кабмін повинен був голосом Гройсмана на будь-яку корумповану пропозицію відповісти: скажіть громадянам, оприлюдніть на сайті Кабміну фінансовий звіт, аудит «Укрзалізниці», відзвітуйте про кожну копійку. Такий аудит проведено? Ні!» — наголосив В. Наливайченко.

За його словами, ініціатива перепідпорядкування «Укрзалізниці» Міністерству економічного розвитку виходила від президента Петра Порошенка і прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Про це політик заявив в ефірі NewsOne. Він підкреслив, що саме ці особи керують урядом і приймають ключові рішення.

«Хто у нас зараз керує урядом? Це Гройсман і Порошенко. Президент Порошенко і Гройсман — прем’єр-міністр. Це одна група і фактично одна людина», — сказав Наливайченко, відповідаючи на питання чи є перепідпорядкування підприємства ініціативою глави Кабміну.

Політик також зауважив, що подібна процедура суперечить європейській практиці, де координація залізничними коліями здійснюється через транспортне відомство.

«Я вважаю, що потрібно діяти по-європейськи. Транспорт — це транспорт. Це і в США, і в Європейському Союзі, і в Великобританії. Це і називається — європейський стиль управління. А комуністичний, радянський, совковий стиль, — це коли ЦК ВКП (б) вирішило і забрало у народу той чи інший актив», — резюмував він.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян назвав дивним рішення прем’єр-міністра Володимира Гройсмана передати «Укрзалізницю» в підпорядкування Міністерству економічного розвитку. Після прийняття рішення Кабміну про передачу «Укрзалізниці», міністр інфраструктури заявив, що «те, що відбувається зараз — це не перехід УЗ від контролю однієї партії до іншої. Це питання реформи — бути їй чи ні», — наголосив Омелян.

Він додав, що в «Укрзалізниці», «Укрпошти», АМПУ не має іншого варіанту, а ніж корпоратизація.