Наливайченко: Усі кандидати на владні посади повинні проходити детектор брехні

Усі претенденти на керівні посади в органах влади повинні проходити перевірку на детекторі брехні. Таку думку висловив екс-голова СБУ, лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко в інтерв’ю Oboz.TV.

Він відзначив, що робота з виявлення ворожих агентів, яку СБУ та інші правоохоронні органи вели з перших днів російської агресії, повинна продовжуватися.

«Нам не можна послабляти контроль… Професійна перевірка, професійне виявлення людей, які ведуть або нечесний або зрадницький спосіб життя — це обов’язок зараз влади і необхідно застосовувати усі механізми», — наголосив екс-голова СБУ.

На його думку, окрему увагу зараз варто приділити перевірці тих, хто претендує на високі посади.

«На що треба звертати увагу зараз – це, безумовно , усі люди, які проходять по конкурсам – прозорим, або не дуже – на керівні посади в органи влади в нашій державі. Контррозвідувальну перевірку, детектор брехні, треба перевіряти обов’язково», — сказав Наливайченко.

За його словами, перевірка на детекторі має бути щорічною , обов’язковою при призначенні на посади та торкатися трьох блоків питань.

«Саме це має на детекторі брехні перевірятися – маєш зв’язок з іноземними спецслужбами або ні, був задіяний у корупції або ні, правдиві відомості навів у своїй анкеті при призначенні на посаду чи ні», — зауважив політик.

Що стосується роботи з виявлення ворожих агентів, то тут, за його словами, окремої уваги заслуговують ті з мешканців Російської Федерації, хто зараз отримує українське громадянство.

«Я маю на увазі найбільш небезпечну для нас частку — це ті, хто були в великому російському бізнесі, який підтримував і підтримує агресора на нашій території . Друге — це люди, які працювали або приховують до цього часу свою роботу у російських пропагандистських центрах, російських медійних агентствах», — зауважив В. Наливайченко.