«Не просто розсекретити — повернути те, що належить людям!» – Наливайченко

Свічки пам’яті та загальнонаціональна хвилина мовчання. Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору. Першим відомством, яке почало розсекречувати цей злочин комуністичного режиму, стала СБУ за керівництва Валентина Наливайченка у 2008 році.

IMG_1280IMG_1279
“Родинний спогад, розсекречений архів, написана книга, сумна свіча, тиха молитва… Вони — підвалини нашої національної гідності і пам’яті про найбільшу трагедію українства — Голодомор 1932-1933 років.
Зробімо кожен на День пам’яті про убієнних геноцидом наших земляків свою пожертву: щоб не забути, не пробачити, не зрадити…” – написав сьогодні політик на своєму Фейсбуці.

IMG_1278

Валентин Наливайченко був одним із авторів книги “Геноцидні злочини тоталітарного режиму в Україні 1932-1933. Голодомор”. У 2008 році вона вийшла у Загребі. “Ця книга, що вийшла у Загребі у 2008 році і була подарована кожному депутату хорватського парламенту, є нашою з українцями Хорватії і Євгеном Пащенком скромною пожертвою…” – згадує сьогодні екс-посол України в Хорватії Маркіян Лубківський.

IMG_1283

За керівництва Наливайченка, вже у 2014 році СБУ презентувала книгу “Геноцид в Україні 1932-1933 рр. за матеріалами кримінальної справи №475”. Екс-керівник Служби безпеки наголошує, що треба не просто розсекретити — повернути те, що людям належить, включно з нерухомістю, а й надати постійний безкоштовний доступ до документів, відцифрувати ці дані, викласти в інтернет у безкоштовний доступ. Будь-хто має мати змогу дізнатися правду без інтерпретаторів, напряму з документів, розсекречених довідок, світлин, справ, адже за кожною цифрою стоїть історія людини, родини, нації.

IMG_1281