Наливайченко в Черкасах: «Маю національний план дій в обороні, економіці та безпеці!»

Валентин Наливайченко

Валентин Наливайченко

«Ми не олігархічний проект і об’єднуватимемося лише з новими силами!» — заявив сьогодні в Черкасах Валентин Наливайченко –  лідер Руху «Справедливість», в минулому двічі голова СБУ, нині — громадський діяч, дипломат, людина, яку знають і цінують політики країн Європи та США.

До Черкас Валентин Наливайченко завітав з презентацією плану відновлення миру та деокупації українських територій. Насамперед в такий скрутний час, за словами політика, країна повинна мати національний план дій в обороні, економіці, безпеці.

– На наше переконання план по відновленню миру — дуже важливий для кожного громадянина України. В кожній області я мушу презентувати цей план з найсумнішого. Слід згадати, що 136 людей з Черкащини не повернулися  з фронту. Ще 48 втратили життя через не бойові втрати. Тобто це 184 людини забрала ця війна в області. Саме тому план відновлення – це серйозний національний план дій, сконцентрований на трьох ключових питаннях – запуск української економіки, посилення обороноздатності і третє – все, що стосується безпеки громадян та очищення влади, подолання корупції, – сказав очільник «Справедливості».

Детальніше представляючи свій план дій, Валентин Наливайченко зауважив, що саме наші воїни є основою захисту країни.

– Мій «План відновлення миру» передбачає створення національного центру звільнення заручників, розшук зниклих безвісти, повернення заручників, допомога родинам загиблих Героїв, — все це той комплекс питань, який треба підняти на державний рівень. Чому до сьогодні немає міністерства захисту прав ветеранів війни? А так мала б працювати нова влада! Нам також потрібна дієва міжнародна угода для відновлення миру та деокупації усіх тимчасово окупованих територій – Донбасу і Криму. Проект такої угоди я представлю міжнародним партнерам ще до виборів, — запевняє Валентин Наливайченко.

До слова, перебуваючи на посаді голови Служби безпеки України, Валентин Олександрович спрямував зусилля на розсекречення та оцифровування архівів СБУ. Також на цій посаді реалізовував євроатлантичну стратегію України, був ініціатором запровадження воєнної реформи в рамках робочої групи «Україна – НАТО».

– Вважаю, що СБУ і всі сили безпеки мають бути зараз реформовані, щоб в країні була створена сильна контррозвідка. По-друге, має бути бойовий антитерористичний центр. А в нас займаються тиском на бізнес, стеженням за журналістами. Це методи КДБ, те, що я завжди засуджував! – каже фахівець. – Підсилювати треба і поліцію, бо розгул криміналу! Якщо ж продовжувати тему реформування, то я вважаю, що громаді необхідно дати право обирати та відкликати керівників місцевих правоохоронних органів, суддів і голосів ОДА.

Політик наголошує, в Україні слід законодавчо забезпечити виконання міжнародної угоди щодо зміцнення обороноздатності країни, в тому числі, через завантаження українських підприємств державними замовленнями. Окремо лідер партії наголошує на необхідності створення міжнародного фонду як партнера, який би допомагав відновлювати життя на звільнених територіях, який би допомагав вимушеним переселенцям тощо.

– Настав час владі діяти, допомагати і підтримувати такими проектами відновлення миру і об’єднання країни. І важливо розуміти, що відновлення миру – це не політичне гасло, це те, що має робити новий президент, нова влада і відповідати за це головою. Нездатні люди, корумповані, з офшорами мають раз і назавжди бути вичищені з української влади, – переконаний лідер руху «Справедливість».

Окремо, за словами Валентина Наливайченка, має запрацювати економіка, а це включає і посилення обороноздатності.

– Ми знаємо, що треба піднімати боєздатність українських збройних сил, виготовляти для них санітарні модулі безпеки. Сім таких модулів протягом останніх двох років ми привезли на передову з українських підприємств. Це те, що допомагає зберігати життя нашим дівчатам і хлопцям. Це те, що запускає в роботу наші підприємства. В контексті цього я за створення добровольчої армії! Можемо скористатися досвідом Фінляндії, Естонії, Швейцарії! – каже Валентин Наливайченко. – Бо всім нам треба вирішити одне питання – стати сильнішими.

Окремий план у політика – побороти корупцію у владі, жорстко відокремивши владу і бізнес.

– Слід посилювати кримінальну відповідальність за корупцію, слід ухвалювати вироки, якими зобов’язувати повертати викрадене насамперед з офшорів! Відмиті гроші можна і треба повертати. І наші міжнародні партнери готові повертати кошти. Але має працювати антикорупційний суд, – зауважує лідер політсили. А ціна питання – мільярди доларів, – каже Валентин Наливайченко.

У контексті наближення виборів Наливайченко наголосив, що йтиме на вибори з конкретним планом дій, але точно не об’єднуватиметься з колишніми чи нинішніми регіоналами.

– На Черкащині ми співпрацюємо з багатьма організаціями, зокрема, з організацією «Діти війни». З сумнівними об’єднаннями не співпрацюємо, бо ми не олігархічний проект, великих штабів не маємо. І кампанію вестимемо, здебільшого, спілкуючись з людьми.