33 місії: медики-волонтери ПДМШ відзначають триріччя з дня першої місії

1111Більше 30 тисяч обстежених пацієнтів, сотні врятованих життів і навіть пологи на передовій. Такі результати роботи Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова (ПДМШ). Сьогодні — третя річниця, відколи його медики-волонтери вирушили у свою першу місію в зону АТО.

Вони поїхали на фронт не заради нагород чи подяк, а заради наших воїнів, які потребують якісної медичної допомоги. Цілодобові чергування — 24/7, під постійним ризиком для власного життя. Це — про них, медиків та волонтерів ПДМШ – унікального шпиталю, створеного за ініціативи Геннадія Друзенка.

«Наш шпиталь – то лише милиці. Не можна 4 роки пересуватися на милицях», — скромно говорить Геннадій Друзенко. І додає: «Ми не просто лікуємо — ми відроджуємо надію, зшиваємо Україну та вбиваємо корупцію в медицині. ПДМШ — це медична реформа в дії».

Лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко вважає Геннадія Друзенка не просто партнером, а й справжнім другом. «Упевнений: медики-волонтери це наш найкращий кадровий резерв. ПДМШ — це майбутні міністри, заступники міністрів, директори департаментів Міністерства охорони здоров’я», — впевнений політик.

За його словами, лікарі із західної і центральної України прямують на схід і привозять звідти унікальний досвід. Вони працюють всупереч бюрократичним перепонам, без звичних у медицині хабарів, щохвилини ризикуючи власним життям. По суті, саме вони формують медицину майбутнього, лікують і зшивають Україну.

 

1111111111111111

Швидка допомога в подарунок

Щоб швидше добиралися бездоріжжям, на триріччя медикам подарували сучасний автомобіль швидкої допомоги. Купили його в Польщі, в Україну через спротив бюрократів, доставляли і розмитнювали більше двох місяців. І вже сьогодні ввечері автомобіль поїде на Донбас.

«Це — не перший автомобіль, і точно не останній. Але ми за те, щоб ту модель, яку напрацював ПДМШ із такими людьми, із волонтерами, — щоб це і була українська медицина.

Те, що вони першими в Станиці Луганській за 3 роки після початку збройної агресії проти нас прийняли перші пологи — більшого вчинку і більшої символіки для цих фантастичних людей вигадати важко», —  сказав Валентин Наливайченко.

25398715_2099477863621546_9202222222141341666_n

Важливість повноцінно укомплектованої швидкої на фронті як ніхто розуміє лікар Вадим Козловський, який пройшов 4-ри ротації. Каже, Збройні Сили забезпечені автомобілями, однак якість їх залишається дуже низькою: «Це зазвичай УАЗи. Ще радянські машини, віком 40-50 років. Оснащення їх не відповідає вимогам і потребам сучасної війни».

Волонтер, активіст Руху Дмитро Громенко, який і поведе автівку на Донбас, не може натішитись, що у ній є стаціонарні ноші.

Із зібраним добром швидка відправляється в район Волновахи, де буде рятувати життя не лише військовим а й мирним жителям.

 

Промовисті цифри

Більше 30 000 пацієнтів.777777777777Лише за останній рік обстежено 3000 дітей у зоні конфлікту.
33 ротації у яких взяло участь більше 400 добровольців.
Більше 40 локацій у місці проведення АТО.
88 медиків отримали статус учасника бойових дій. На щастя — жодного “двохсотого”.

Хай береже вас Бог, друзі, бо робите ви велику справу!