Справедливі тарифи – запорука розвитку транспортної галузі

Уже майже три місяці активна громадськість Київщини бореться зі свавіллям перевізників та необгрунтованим підняттям тарифів на приміському транспорті. Перші перемоги вже є, однак попереду ще довгий тернистий шлях боротьби за справедливість.Київ тарифи 3Нагадаємо, що  все почалося з того, що після новорічних свят на Київщині всі перевізники одномоментно підняли тарифи, причому на деяких маршрутах – майже до 100%. Це викликало великий резонанс серед мешканців столичного регіону, адже більшість з них працюють в Києві і збільшення вартості проїзду на приміських маршрутах значно впливає на бюджет сімей. Люди почали діяти, у Вишневому активісти навіть перекривали дорогу.
Київ тарифи 5
Представники Руху В. Наливайченка «Справедливість» вирішили працювати в юридичному та економічному руслі, тому ввійшли до складу тристоронньої робочої групи, створення якої ініціював губернатор області О. Горган.

У процесі роботи з’ясувалося багато невідповідностей у нормативно-законодавчій базі. Тому стало зрозуміло, що лише на рівні обрахунку тарифів залишатись неможливо, розповідають члени робочої групи від Руху “Справедливість” Алла Збанацька та Марина Дехтяр. Адже сама галузь, через бездіяльність посадовців різних рівнів, на межі виживання. Зараз необхідно вирішити питання, які не розв’язувались протягом останніх 20 років. Відносини між організаторами перевезень (обласною, райдержадміністраціями), підприємцями-перевізниками та пасажирами не врегульовані. Пасажири потребують перевезень відповідної якості за адекватними тарифами, перевізникам-підприємцям необхідний прибуток, а організатори повинні дотримувати баланс між зацікавленими сторонами.Ляпіна

Київ тарифи 2Протягом останніх двох місяців Київська обласна організація Руху Наливайченка «Справедливість» на чолі з керівником Костянтином Бєдовим разом із іншими партіями та громадськими організаціями пікетували і КОДА, і навіть Кабмін. У результаті отримали «відомчий пінг-понг»: представники Антимонопольного комітету перекладали відповідальність за ситуацію на Організаторів, КОДА посилалась на постанову 240 від 25.03.2015 р., в якій відмінялось державне регулювання тарифів, у Міністерстві інфраструктури скаржились на неприйняття пакету лібералізаційних реформ Державною регуляторною службою України. І так по колу.

Та,  не зважаючи на інертність посадовців, справа зрушилась з місця. І допомогли в цьому самі перевізники. З 5 квітня вони вони влаштували безстроковий пікет (який закінчився 18 квітня 2017 року) біля КОДА, виставивши на площі більше 40 автобусів.
11 квітня 2017 року представники Руху «Справедливість»  відвідали відкрите засідання Антимонопольного комітету України. У результаті були прийняті наступні рекомендації:
—  Обласним державним адміністраціям необхідно забезпечити перевірку вже укладених чинних договорів на перевезення пасажирів. Ввести пункти про тариф та порядок зміни перевізниками вартості перевезення пасажирів,  а за відсутності таких умов – ініціювати внесення відповідних змін до укладених договорів з перевізниками;
— ввести в конкурс пункт щодо вартості проїзду, а також — умови за якими можлива зміна перевізниками вартості тарифів та порядок умови ініціювання та внесення таких змін в умови договору.
У той же день Алла Збанацька та Марина Дехтяр зустрілися з заступником Міністра інфраструктури України Юрієм Лавренюком. Він  пояснив: запропоновані нормативно-правові акти щодо лібералізаційного пакету реформ уже пройшли ланцюжок узгоджень з усіма необхідними відомствами, окрім Державної Регуляторної Служби України (далі — ДРСУ).
Київ обл Антимон комітет
Після детального вивчення проекту та зауважень, наданих ДРСУ знову організували зустріч між перевізниками, представниками Міністерства інфраструктури, керівником Державної регуляторної служби Ксенією Ляпіною та представниками Руху «Справедливість» і громадських організацій. Вирішили створити робочу групу при Міністерстві інфраструктури, в яку будуть входити представники всіх зацікавлених сторін.Київ тарфи

пікет КОДАОкрім того, члени Київської обласної організації Руху В. Наливайченка «Справедливість»,  які є активними учасниками робочої групи при Київській обласній державній адміністрації та працюють над Висновком з аналізу економічного обгрунтування підвищинння тарифів на перевезення,  виступають з ініціативою щодо проведення Круглого столу між всіма учасниками та держустановами щодо врегулювання в законодавчому полі питань лібералізації ринку транспортних перевезень, прозорості та спрощення проведення конкурсів, забезпечення компенсацій перевізникам за пільговиків.

“Робити – купа. Але тільки так, тільки при злагодженій співпраці між всіма суб’єктами цього процесу ми зможемо досягнути справедливості!” – зазначають Алла Збанацька та Марина Дехтяр.