Бучанська влада вимагає повернути землі Калєтнику

Щоб «замести сліди» в незаконних земельних оборудках, мер Бучі Анатолій Федорук звернувся 27 липня цього року до Ірпінського суду з позовом щодо перегляду справи «за нововиявленими обставинами». Але засідання з 17 серпня перенесли на 26 вересня, — за позовом Бучанської міської ради щодо перегляду рішення Ірпінського суду, яким визнано незаконне переведення земель лісового фонду під забудову. Федорук чекає реваншу, адже він добивається перегляду рішення Ірпінського суду 2014 року. Активісти Громадсько-політичного руху В. Наливайченка «Справедливість» пильно стежать за перебігом подій у справі «Бучанського міжгір’я». З кінця 2015 року разом із активістами Бучі вони стали на захист прав громади в питанні повернення 890 гектар земель лісового фонду.image

У робочий час на судове засідання з’явився відповідач прокурор Київської області Іван Дутчин та представник позивача Бучанської міської ради – начальник юридичного відділу Бучанської ради Тарас Шаправський. Також підтримати позов Бучанської ради приїхали працівники апарату адміністрації ради. Офіційна причина перенесення слухання — витребування справи з суду покуратурою Київської області в межах кримінального провадження про перевищення службового становища посадовими особами Бучанської ради, відкритого прокуратурою.

image

Прес-служба прокуратури також повідомляє, що у 2014 році Ірпінський суд задовольнив позовні вимоги прокуратури Київської області щодо визнання недійсними рішення Бучанської селищної ради 2002 року, яким незаконно змінено цільове призначення лісових земель колишньої Бучанської лісової дачі площею 890 га під житлову та громадську забудову та визнано недійсними ряд рішень ради про передачу у власність громадянам частини цих земель. Тепер через суд місцеві депутати та мер Федорук намагаються уникнути відповідальності.

image

Верховний Суд України залишив без змін рішення суду першої інстанції, таким чином підтримуючи законну позицію прокуратури. Утім, незважаючи на рішення судів, якими визнано, що вказані землі належать до лісового фонду, Бучанська рада продовжує відводити їх у приватну власність під забудову. За словами активістів, у рамках цього судового реваншу міська мерія бореться за ділянку комуніста Ігоря Калєтника. На судовому засіданні суд повинен був розглядати позов мерії по поверненню лісу саме йому.

image

Мер Бучі спрямовує всі важелі свого впливу на те, що уникнути кримінальної відповідальності, впевнені активісти Громадсько-політичного руху В. Наливайченка «Справедливість». Тому, кажуть, разом із місцевими мешканцями будуть і далі боротися за повернення земель та справедливого рішення суду.

image