Лікарі написали відкритого листа президенту Порошенку

Медики-волонтери Першого Добровольсого Мобільного Шпиталю ім. М. Пирогова просять надати українське громадянство своїй колезі — громадянці Російської Федерації Ользі Симоновій, парамедику шпиталю.

Про цей випадок лікарі розповіли на прес-конференції в Інституті Горшеніна, організованій спільно з рухом «Справедливість».

Медики написали колективний лист президенту України, в якому аргументували свої вимоги.

«На відміну від нас, які отримали високі державні нагороди, Ольга Симонова захищала не свій будинок, не державу, в якій народилася і виросла, а нашу з вами Україну — захищала від агресії своєї формальної батьківщини. На жаль, Україна не тільки ніяк не відзначила людину, яка вже третій рік захищає її незалежність на фронті, а й руками чиновників з МОЗ, МВС і Державної міграційної служби робить усе, щоб Ольга не стала громадянкою України», — йдеться в листі медиків до Петра Порошенка.

Три місяці тому ПДМШ ім. Пирогова звертався до міністра охорони здоров’я з проханням зробити подання на ім’я президента України про те, що Ольга Симонова має видатні заслуги перед Україною, що прийняття її до громадянства України становить державний інтерес для України (лист від 04.04.2016 №136). Але досі не отримали жодної відповіді, розповів керівник ПДМШ Геннадій Друзенко.

28-річна Ольга Симонова у квітні-вересні 2015 року працювала парамедиком евакуаційної бригади ПДМШ ім. Пирогова у населених пунктах Бахмут і Луганське Донецької області, а також Попасна Луганської області.

«До цього була медиком-волонтером у підрозділі «Північ», батальйоні ПСМОП «Золоті ворота», а у вересні 2015-го — березні 2016 року — волонтером медичної служби полку «Дніпро-1″. Мені не потрібні нагороди і подяки. Мені потрібне громадянство. Щоб розуміти, що я — в безпеці», — каже Ольга.

Стратегічний партнер ПДМШ — суспільно-політичний рух «Справедливість» підтримує медиків. «Ті, хто рятує українських захисників і бажає отримати українське громадянство, мають беззаперечне право на його отримання, особисті видатні заслуги», — йдеться в заяві лідера руху Валентина Наливайченка. Зараз юристи руху готують електронну петицію, в якій вимагають дати Ользі Симонової громадянство України.

Стаття 9 закону України «Про громадянство» визначає умови прийняття до громадянства України громадян іноземних держав. Однією з таких умов є безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п’яти років. Водночас ч.3 ст.9 вказаного закону містить виключення із зазначеної норми для осіб, які мають визначні заслуги перед Україною, і осіб, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України.

Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Пирогова — волонтерський проект, у рамках якого медики з різних міст України їдуть працювати в зону АТО. Шпиталь почав свою роботу у грудні 2014 року в Кураховому. Сьогодні медики допомагають військовим і цивільним у Луганській області безпосередньо біля лінії фронту. Проект об’єднує медиків, тренованих за стандартами тактичної медицини.

Повне відео прес-конференції за посиланням —http://society.lb.ua/health/2016/07/12/340001_onlayntranslyatsiya.html