«Армія Гідності»: війна на два фронти

За останні два роки життя добряче випробовує на міцність Вадима Саввона. Спочатку був Майдан. Потім – АТО. На передову Вадим пішов у складі одного з перших добровольчих батальйонів «Донбас». Воїн пережив Горнило Іловайського котла і полон. Однак боротьба Вадима і багатьох його побратимів не скінчилася після демобілізації. Несправедливість в тилу привела до того, що багатьом бійцям довелося знову об’єднатися. На початку цього року стартував проект громадсько-політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість» «Армія Гідності». Він покликаний захищати права ветеранів АТО та членів їхніх родин. На Запоріжжі проект очолив саме Вадим Саввон. Чому вирішив піти на цей крок та як захищатиме права своїх побратимів чоловік розповів журналісту Олександру Проскуріну.

— Розкажіть як з’явився проект «Армія Гідності»?

Багато учасників АТО коли йшли захищати країну, думали, що в тилу потроху почне налагоджуватися мирне життя, пройдуть реформи. Повертаючись з війни вони бачать не дуже радісну картину. Безвідповідальність влади, свавілля чиновників, корупція за цей час не тільки не зменшилися, але навпаки – розквітають буйним цвітом. Так звані «нові» політики мало чим відрізняються від попередніх. Тому ветерани почали об’єднуватися для захисту інтересів суспільства.
Об’єднатися запропонував командир першої штурмової роти батальйону «Донбас» Тарас Констанчук. Дуже важливо, що всі ми один одному довіряємо, бо воювали пліч-о-пліч. Ми вважаємо, що можемо і повинні боротися з несправедливістю в тилу. Адже якщо порядку не буде всередині країни, перемога на передовій просто неможлива.

— Які методи вашої боротьби?
Ми використовуємо весь спектр методів, які знаходяться в правовому полі нашої країни. Все ж, треба відрізняти війну на передовій і боротьбу за свої права на мирній землі. Ми проводимо бесіди, попереджувальні акції, пікети. Найрадикальнішою, якщо можна так сказати, акцією був наш мітинг у Києві. Нам вдалося звернути увагу президента України на затягування розслідування подій під Іловайськом. Наші хлопці перекрили проїзд до Адміністрації Президента і попереджали працівників апарату про те, що проходить акція, і ми вас просимо трохи затриматися. Багато людей зупинялися і висловлювали свою солідарність. Після цього була розмова з президентом, і питання зрушилося з мертвої точки.


— Чи проводили ви якісь акції в Запоріжжі та області?
В області тон активності задають наші бердянські побратими, які об’єднали навколо себе всіх активістів свого міста. Вони протестують проти незаконних відводів землі, розміщення в місті потворних МАФів, вирішують проблеми, що виникають з перевезенням пільгових категорій пасажирів по всьому Приазов’ю, зокрема — в Мелітополі. Також наші активісти в Бердянську виступають проти узурпації влади місцевим бізнесменом, якому підконтрольні всі органи місцевої влади.


У Запоріжжі у нас працює юридична приймальня, де учасники бойових дій безкоштовно отримують консультації фахівців з актуальних для них питань.

Також проводили акцію «Перевезення бійців АТО — знай свої права», в результаті якої був налагоджений діалог із керівниками ЗАПОРІЖАВТОТРАНС, що відповідає за приміське і обласне сполучення, та управлінням транспорту і зв’язку Запорізької міської ради, який курирує міські перевезення пасажирів. Загалом, тримаємо руку на пульсі, так як час від часу на маршрутах виникають проблеми з виконанням перевізниками своїх зобов’язань.
Спільно з активістами еко-руху «Чисте повітря Запоріжжя» біля будівлі обладміністрації провели акцію «Ні!» викидам».

Також керівник проекту «Армія Гідності» Тарас Костанчук та лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко передали хлопцям на передову 5 модулів, аби забезпечити солдатам гідні умови життя на лінії вогню. Зараз готують ще один — лікувально-діагностичний для військових медиків нашого стратегічного партнера — Першого добровольчого шпиталю ім. Пирогова.

«Армія Гідності» на Запоріжжі запрошує до своїх лав усіх небайдужих, чесних і порядних громадян, оскільки пласт проблем, що накрив українське суспільство, наскільки великий і багатогранний, що розібратися з ним дуже складно навіть людям із великим загартуванням.