Медиків Першого добровольчого мобільного шпиталю підтримали європейські дипломати

Голова Представництва Україні в ЄС Ян Томбінський та посол Литви Марюс Януконіс  провели 7 липня у приміщенні Литовського посольства благодійний прийом на підтримку ПДМШ ім. Миколи Пирогова. Символічно, що на прийомі був присутній перший президент незалежної Литви, легендарний професор Вітаутас Ландсбергіс.

До акції долучився також стратегічний партнер ПДМШ — громадсько-політичний рух «Справедливість». Під час прийому лідер руху Валентин Наливайченко разом із керівником ПДМШ Геннадієм Друзенком вручив нагороди медикам-добровольцям мобільного шпиталю.
Акція «Мистецтво, що рятує життя» включає проект Софії Атлантової та Олександра Клименка «Ікони на ящиках з-під набоїв», світлини, що розповідають про роботу Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова.

Дивним чином пройшовши крізь пекло війни більшість дощок привезені саме з фронту. Фрагменти ящиків повернулися у мирне життя іконами, пробуджуючи найцінніший дар людської душі — милосердя. Виставка носить глибоко символічний характер: перетворення смерті (набої, міни, снаряди, які зберігалися в ящиках) через мистецтво (ікони та артоб’єкти) на життя (медицина, що рятує та зцілює).

Лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко підкреслив важливість заходу: «Європейські дипломати вшановували героїв-медиків, які, самовіддано рятують життя і здоров’я оборонців України на сході.Мав за честь бути цього вечора серед прекрасних патріотичних і жертовних людей, якими має пишатися Україна і світ!».

Співзасновник та керівник ПДМШ Геннадій Друзенко у своєму виступі підкреслив, що медики добровольці мобільного шпиталю не просто відстоюють засадничі європейські цінності на Сході України — вони живуть ними і нагадують Європі про той ціннісний фундамент, на якому вона постала.

«Є два підходи до реформ. Можна за грантові кошти писати довгі концепції реформи охорони здоров’я, які згодом виявляються малозастосовними в українських реаліях, а можно брати і мультиплікувати життєздатні практичні моделі, які народились і довели свою ефективність в умовах кризи та війни. І ПДМШ є одною з таких перспективних моделей, яка виросла на українському ґрунті, і яка де в чому навіть перевершує затратні та бюрократичні західні моделі», — наголосив Геннадій Друзенко.

Зібрані кошти підуть на потреби Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, який вже понад рік надає допомогу військовим та цивільним у зоні проведення АТО.
Завдяки проекту «Мистецтво, що рятує» за півтора року зібрано майже мільйон гривень.