Тарасівський полігон закриють, — справедливе рішення Києво-Святошинської райради

«Чиста Україна — справедливість для громадянина», «справедливе відношення до екологічних проблем» — із такими закликами пікетували Києво-Святошинську районну раду активісти Руху В. Наливайченка «Справедливість». Вони підтримали мешканців Київщини, які потерпають від того, що на Тарасівський полігон твердих побутових відходів після трагедії на Грибовецькому сміттєзвалищі везуть сміття зі Львова.

Протягом тижня мешканці Крюківщини, Боярки та Тарасівки в знак протесту блокували дороги через львівське сміття та ночували на території сміттєзвалища. Виявилося, відходи зі Львова не тільки спалюють на київському заводі «Енергія», а й вивозять на сміттєзвалища поруч зі столицею без погодження з громадю навколишніх сіл. Терпець урвався, коли сміттєзвалище почало горіти: «Дихати нічим, грунти забруднені, адже звалище розташована практично поруч з житловими будинками. А вантажівки зі сміттям їдуть без документів та дозволів! Це звалище, яке займає більше 20 гектарів, вже давно пора закрити», — обурювалися місцеві жителі, які блокували роботу полігону. Аби сюди врешті-решт перестали вести тонни сміттч, люди перекрили сміттєвим фурам проїзд.

Сьогодні питання полігону стало ключовим на сесії Києво-Святошинської міської ради. Зал – вщент заповнений . Люди вимагають справедливих рішень, від яких залежить стан їхнього здоров’я та якість життя. Людей підтримали активісти Київської обласної організації громадсько-політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість» на чолі з Костянтином Бєдовим. Разом із активістами, які протестували на сміттєзвалищі, представники Руху «Справедливість» прийшли на сесію Києво-Святошинської райради, бо просто не могли бути осторонь.

Люди вимагагали припинити роботу сміттєзвалища. Адже Інститут громадського здоров’я ім. О.М.Марзєєва Національної академії медичних наук України надав результати досліджень, згідно яких біля звалища зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин в воді та повітрі. У воді вміст нікелю, кадмію та ртуті перевищує норму в кілька разів! А влада натомість пропонує лише висловити догану директору комунального підприємства. Люди обурені.

Корупційні оборудки на полігоні були ще за часів коли депутатом районної ради був керівник Руху «Справедливість» в Київській області Костянтин Бєдовой. Він розказав присутнім на сесії про те, що, виявляється, американська компанія зробила на території горе-сміттєзвалища пробні свердловини  і виявила, що запасів газу який там є, вистачить на 15 років. Тож необхідно випрацювати не емоційне, а технологічно вірне рішення екологічної проблеми і запропонувати його громаді. Підземні води не знають меж і кордонів, а сортування сміття  не механічним, а ручним способом завжди веде до неконтрольованих прибутків, сказав громаді Бєдовой.

Кілька годин суперечок та емоцій, що аж зашкалювали, і все ж громадськість дотиснула: 37 депутатських голосів — «за» закриття сміттєзвалища. Але це тільки початок, попереду ще дуже багато роботи, санація сміттєзвалища, контроль за коштами, які, як субвенцію, обіцяють виділити. А це — 1,5 млн. грн. з бюджету Києво-Святошинськогр району та 5 млн.грн. зі скарбниці Київської облради. Треба ретельно слідкувати і за роботою комісій, які разом із екологами та спеціалістами нададуть фахові висновки для перевірок у роботі  Тарасівського полігону ТВП.

«Рух «Справедливість» докладе максимум зусиль, щоб увійти в склад цих комісій та ретельно контролювати всі рішення, їх доцільність та справедливість по відношенню до людей», — відзначив керівник Київської обласної організації Руху «Справедливість» В. Наливайченка Костянтин Бєдовой.

Окрім цього, активісти Руху Наливайченка звернулися до народного депутата-мажоритарника Михайла Гаврилюка, який обирався саме по 95-му округу, з проханням підійняти це питання на рівні Міністерства екології України.