Наливайченко: державну підтримку політичних заручників та членів їхніх родин слід закріпити законом

Слід законодавчо передбачити державну підтримку політичних заручників та членів їхніх родин. Так вважає лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко.

«Сплата за адвокатські послуги, витрати на відвідування, медичне забезпечення, реабілітація і таке інше – мають стати справою держави, а не лягати тягарем на бюджети нещасних родин заручників. Держава має допомагати своїм громадянам – це її основна функція!» — наголосив політик у своєму блозі на LB.ua.

Блог заручники 1

Наливайченко наполягає на створенні окремої державної інституції (спеціальний департамент Мінюсту чи МЗС, або міжвідомчий орган чи офіс Спеціального Уповноваженого з питань заручників) , яка б опікувалася правами політичних заручників, членів їх сімей, а також забезпечувала юридичний супровід кожної такої справи.

Частиною цього законопроекту має стати національний санкційний список стосовно іноземних осіб, які причетні до неправомірного затримання, ув‘язнення та засудження політичних заручників (аналог списку Магнітського).

«Ці списки мають щорічно надаватися нашим міжнародним партнерам та інституціям для запровадження відповідних санкцій з їхнього боку та посилення тиску. Знущання над українцями не повинні бути безкарними!»,- зазначив політик.

Джерело: https://lb.ua/blog/valentyn_nalyvaychenko/383589_koli_mova_yde_pro_zvilnennya.html