Важіль тиску або чому «ЛНРівці» знову масово беруть у заручники проукраїнських мешканців Донбасу

Ключовим питанням у роботі гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи в Мінську є питання звільнення заручників. На останніх переговорах представники України в гуманітарній підгрупі зробили компромісні пропозиції бойовикам задля звільнення своїх співвітчизників. Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив про готовність до обміну заручниками за формулою один до трьох.

Утім, незважаючи на готовність української сторони до компромісів, делегації самопроголошених «республік» відповіли категоричною відмовою. У першу чергу така поведінка пов’язана з позицією офіційного Кремля.

За інформацією аналітичного відділу ГІ «Права Справа», російські куратори віддали наказ керівникам так званих «міністерств держбезпеки» ЛНР/ДНР збільшити кількість заручників із числа проукраїнськи налаштованих місцевих мешканців.

Примітно, що протягом останніх тижнів значно збільшилася кількість випадків незаконних затримань співробітниками спецслужб самопроголошених республік місцевих мешканців за звинуваченнями у співпраці з українськими спецслужбами та ЗСУ. Як привід для проведення масових арештів співробітниками «МДБ» використовуються відверто провокаційні акти підривів пам’ятних знаків, встановлених окупаційною адміністрацією на території тимчасово окупованих районів Луганської і Донецької областей.

Збільшення числа заручників використовується бойовиками як важіль тиску на українську сторону у роботі гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи. На останніх переговорах бойовики вимагали звільнити 730 поплічників із числа тих, хто здійснив злочини проти України, в тому числі — і тяжкі.

Нагадаю, за даними СБУ, станом на 2 листопада цього року в заручниках у сепаратистів на Донбасі перебувають 109 українських громадян.