Наливайченко зустрівся з першим віце-спікером парламенту Естонії Ееном Еесмою та провів низку важливих переговорів

Під час робочої поїздки до Таллінну лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко провів ряд зустрічей із керівниками органів державної влади Естонської Республіки.

Зокрема, під час зустрічі з першим віце-спікером Рійгікогу Ееном Еесмою обговорили актуальні міжнародні теми.

«Для України позиція Естонії, яка зараз головує в ЄС, є вкрай важливою для стримування російського агресора. Лише консолідований міжнародний тиск може допомогти нам добитися повного виведення військ та спецслужб РФ із тимчасово окупованих територій України та звільнити всіх заручників та політв‘язнів», — заявив Наливайченко.

Він також підкреслив: важливо, що Центристська партія Естонії усіляко підтримує членство України в ЄС та НАТО, за яке політично бореться Рух «Справедливість».

Співрозмовники окремо торкнулися теми кримських татар, які мають одержати в Україні статус корінного народу, а у зв’язку з цим обговорили можливості співпраці в рамках багатосторонніх форматів, зокрема ООН.

Також Валентин Наливайченко звернуся до високого представника естонського парламенту щодо підтримки українського культурного центру в Таллінні, яким опікуються українська родина Нестора та Богдана Лютюків.

«Греко-католицький храм, етнографічний центр, недільна школа, папірня, потребують подальшої підтримки естонської влади. Це — унікальні острівці українського світу на естонській землі», — зауважив лідер Руху «Справедливість».

На зустрічі говорили про співпрацю і допомогу українським ветеранам АТО. Перший віце-спікер естонського парламенту прийняв запрошення Валентина Наливайченка відвідати Україну найближчим часом.