Ціла цивілізація знищувалася і спалювалася

В.Наливайченко про розкриття архівів СБУ та НКВД з депортації кримських татар та «план повернення Криму»

Лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко вважає, що Крим було втрачено через системну помилку української влади.
«Ключовою помилкою усіх українських гілок влади, зокрема і президентів було те, що представники кримськотатарського народу були майже не представлені в українських органах влади, як і на території України, так і в Криму. Маю на увазі уряд, суди, правоохоронні органи, зокрема СБУ», — наголосив політик в ефірі каналу ATR.

Крим було втрачено, але є шанс повернути, — зауважив політик, який має власний «план повернення Криму».

На переконання Наливайченка відстоювати власні національні інтереси представникам кримськотатарского народу потрібно у новоствореному легітимному урядові Кримської автономії.
«На території України треба запустити всі механізми і державну підтримку на навчання, роботу та підготовку кримськотатарської еліти. Вони мають опікуватися питаннями самоврядування, вести реєстр населення Криму та усіх земель. Знати, хто втратив нерухомість і бізнес у Криму», — наголосив він.

Екс-голова СБУ навів приклад, як після зради Кримської СБУ і зокрема «Альфи», на території України були створені нові підрозділи кримської служби безпеки, пізніше, так само була створена і прокуратура Криму.
«Крим ми точно будемо повертати і ці інститути, люди, еліта кримськотатарского народу готуватиме підґрунтя для повноцінного повернення на рідну землю. Ця земля належить їм, а не агресору», — наголосив лідер руху «Справедливість».