Наливайченко: вирішення сьогодні кримськотатарського питання — ключ до повернення Криму в Україну

Лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко вважає, що вирішення кримськотатарського питання — ключ до повернення Криму в Україну.
Про це він написав у блозі у виданні Реаліст.

На переконання В. Наливайченка, повинні бути створені і запрацювати в Києві уряд і парламент Кримськотатарської автономії (поки що в екзилі).
«Ці важливі органи, як і інші інститути, мають формувати стратегії Криму і щодо Криму, готувати професійні кадри, напрацьовувати законодавчу базу. І це правильно, що після анексії була створена кримська прокуратура, правильно, що ми створили одразу після 28 лютого 2014 р. кримське управління СБУ», — нагадав він.

Повернення Криму, на думку Наливайченка, має статися разом із визнанням і виправленням Україною помилок щодо півострова вже в часи нашої новітньої незалежної історії.

«Повністю згоден з відомим дослідником та знавцем кримськотатарської проблематики доктором Наталею Беліцер, яка вважає, що виправлення колишніх помилок, чи навіть провин є «справою честі і гідності як Української держави, так і всього суспільства. Успішне здійснення такого курсу означатиме не тільки відновлення історичної справедливості стосовно коимських татар. Це буде внеском у становлення сучасної, демократичної, інклюзивної української політичної нації за взірцем успішних країн Європи, а також основою стратегії деокупації і реінтеграції Криму.»

Наливайченко зауважив, що Україна має готувати кримськотатарських фахівців у сфері управління, правоохоронній, безпековій та зовнішньополітичній сферах.

«Повернутися додому у Крим маємо разом і як справжні добрі господарі на своїй землі», — наголосив лідер руху «Справедливість».