Наливайченко: Візовий режим з Росією потрібно було вводити з початку її агресії

«Коли потрібно було ввести візовий режим з країною-агресором? З початку агресії в Криму і на сході України, тобто з березня 2014 року”, — вважає екс-глава СБУ, лідер Руху “Справедливість” Валентин Наливайченко. Про це він сказав у «Вечірньому праймі» на телеканалі «112 Україна».

Він зауважив, що в 2014 році, не чекаючи рішення від МЗС і президента, було зроблено три бар’єри. “Перший — більш ніж 7 тисячам громадян Російської Федерації після контррозвідувальної перевірки був заборонений в’їзд в нашу державу через сприяння сепаратистським організаціям і за посягання на територіальну цілісність нашої держави.

Другий бар’єр був ще до 2014 року — обмеження, які набагато сильніше, ніж візовий режим. Це заборона на в’їзд і обмеження на пересування і в’їзд в Україну всіх, хто мав відношення не тільки до сепаратизму, але і до корупції в Україні, сприяв процвітанню режиму Януковича. І третій — на початку 2015 року: це було не просто обмеження, а й розіслана інформація міжнародним партнерам про необхідність затримання на кордоні тих людей, яким було пред’явлено підозру про скоєння злочинів війни», — переконаний Наливайченко.
Він упевнений: ці дії – більш ефективні, ніж візовий режим. «Візовий режим — це черги в консульствах, люди платять мито і отримують візу. Ми це маємо з Євросоюзом. Це – міф для людей. СБУ та МЗС повинні приймати більш жорсткі дії, ніж візовий режим» , — пояснив він.

Політик також зауважив, що за його керівництва СБУ в односторонньому порядку розірвала угоди з ФСБ. І так мали та мають зробити всі відомства. Якщо якісь угоди розірвати не можна, то влада повинна пояснити людям, чому саме.

Нагадаємо, що сьогодні глава МЗС Павло Клімкін повідомив, що Міністерство аналізує механізм введення візового режиму з Росією і тимчасові рамки.

http://dropmefiles.com/LOBZ3