Рух «Справедливість» Київщини бореться зі свавіллям у Чабанах

Нещодавно до центру правової допомоги Київської обласної парторганізації «Справедливості» надійшов тривожний дзвінок: люди з Чабанів, що на Київщині, просили про допомогу. Невідомі особи, схожі на «тітушок», руйнували майно, яке належить громадянам.

Громадська активістка, екс-депутатка селищної ради Надія Буніс та безпосередньо власники майна — родина Хільманів — повідомили, що на території одного з приватних будинків, що знаходиться у спільній сумісній власності двох сімей, вчиняються рейдерські дії.

Невідомі молодики зі зброєю перелазять через паркан, відтісняють власників, одночасно трактором навмисно зносять капітальний паркан (огорожу), який до того ж є ще і стіною гаража, який є частиною житлового будинку.

Команда «Справедливості» терміново втрутилась: головою Київської обласної парторганізації Костянтином Бєдовим було терміново зроблено відповідне публічне звернення, в тому числі до керівників правоохоронних органів.

Посилання на деталі:

https://www.facebook.com/bedovoy/videos/10205300991840882/

Справа в тому, що місцева влада, прикриваючись озброєними «тітушками», без жодних законних підстав, без рішення суду, без виконавчого провадження і представників поліції та державних виконавців почала самовільно зносити капітальний паркан.

Цього ж дня на місце подій прибула поліція. Було порушено кримінальне провадження за ст. 194 Кримінального кодексу України «Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах».

1 листопада цього року Надія Буніс та Анатолій Хільман приїхали з документами до правового центру Київської обласної парторганізації Руху В. Наливайченка «Справедливість».

На зустрічі з юристом парторганізації було обговорено всі правові аспекти даного інциденту. Виявлено численні порушення. Зокрема, окрім самоуправства представників місцевої влади, які без жодного рішення суду та виконавчого провадження вчинили фактичний демонтаж частини приватної власності громадян, встановлено, що капітальна огорожа та гараж все ж таки були узаконені.

Згідно з витягом з реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, за родиною Хільманів в реєстрі значиться і «огорожа» як споруда (на схемі 14, 15, 16) та «гараж» як будівля (на схемі – літера «П»).

Більше того, рішенням Чабанівської селищної ради від 15.07.2018 р.  за № 165 гр. Хільман Юлії Вікторівні було надано дозвіл на введення до складу будинковолодіння самовільно прибудованого гаража (на схемі – позиція 10) розмірами 6,67х5,40 м. за адресою смт. Чабани, вул.Кірова, 11.

Таким чином, руйнуючи капітальний паркан (огорожу) та частину гаража, представники селищної ради не могли не знати про те, що нищать фактичну і законну власність громадян без жодного рішення суду.

Вивчаючи документи, ми натрапили на дуже цікаві проекти даної реконструкції території.

Можна помітити дивні схематичні зображення незрозумілої запланованої забудови, що накладена прямо на ділянки людей з приватною забудовою, в тому числі, на вищезазначену спірну власність. Але влада продовжує мотивувати свої безчинства не бажанням банально загарбати ласий шматок землі, відтіснити людей і забудувати багатоповерхівками, а нібито необхідністю розширення дороги до недобудованої ще школи.

Слід поглянути на карту або виїхати на локацію — і стане все зрозуміло: необхідності такої немає, з обох боків до школи облаштовані під’їзні дороги та є місце для облаштування парковки. Навіть за умови прийняття селищною радою рішення про необхідність вилучення земельної ділянки для суспільних потреб це процедурно відбувається в порядку ст. 149 Земельного кодексу України (Порядок вилучення земельних ділянок).

До слова, згідно з ч.10 зазначеної статті, «у разі незгоди землекористувача з вилученням земельної ділянки питання вирішується в судовому порядку».

І поки влада діє нахабно і протиправно, пересічні громадяни фактично вже тепер втрачають частину свого майна; самостійно й за власний кошт роками вимушені судитись і відновлювати свої законні права на володіння та користування належним їм майном або ж навіть добиватись повної компенсації.

Рух «Справедливість» завжди стоїть на захисті інтересів простих людей.

Справедливість — буде!

111 (1)1 (3)

2 (1)3 (1)4 (1)5 (1)6 (1)7 (2)8 (1)