Росія має повернути Польщі уламки літака, на борту якого була вся польська еліта – Лубківський (відео)

Росія має повернути Польщі уламки літака, на борту якого була вся польська еліта, зокрема президент Польщі Лех Качинський. Про це в ефірі каналу АТР заявив радник із міжнародних питань Руху «Справедливість», посол Маркіян Лубківський.

польський літак Смоленськ Качинський“Будь-які зволікання із допуском експертів до місця трагедії та передачі уламків польській стороні викликають перестороги, що Росія могла бути дотичною до цієї трагедії. Тому це в інтересах РФ передати їх, аби Польща могла завершити власне розслідування”, — наголосив він.

Лубківський нагадав, що схоже зволікання із передачею уламків відбувалося і з рештками збитого на Донбасі малазійського боїнга МН-17.

“Це порушення міжнародного права, це – варварство, коли одна країна не хоче передати іншій дорогі для сердець родичів рештки людей, які загинули у катастрофі”, — наполягає Маркіян Лубківський.

Нагадаємо, авіакатастрофа під Смоленськом сталася 2010 року. Літак розбився при заході на посадку в аеропорт. На його борту перебували 96 осіб, серед яких президент Польщі Лех Качиньський з дружиною та майже уся польська еліта. Вони летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі. Представники РФ відмовляються передати уламки літака польській стороні і заявляють, що тема повернення до Польщі уламків президентського літака «надмірно політизується».