Справедливий кінець злочинного тандему Федорука-Карплюка

Злочинний тандем Федорук-Карплюк, який протягом  декількох років незаконно привласнював землі, займався незаконною вирубкою лісів,  обкрадав разом зі своїми «кишеньковими» депутатами громади двох міст – Бучі та Ірпеня, нарешті припинив свою діяльність. За інформацією ЗМІ, Володимир Карплюк втік за кордон. В офісах мерії та  Анатолія Федорука співробітники Генпрокуратури провела обшуки. ГПУ вилучила оригінали земельних рішень селищної ради Бучі, що підтверджують вчинення злочинів.

«Вилучені в рамках цих заходів цінності і кошти, які належать голові Бучанського ради, будуть належним чином зафіксовані і задокументовані в протоколі обшуку з метою дати оцінку законності їх походження та можливості в подальшому звернення в дохід держави в рамках конфіскації», — наголошується в повідомленні Генпрокуратури України.

Окрім того, в ході обшуків було вилучено значну кількість документів, що свідчать про вчинення посадових злочинів, в результаті чого державі було завдано багатомільйонних збитків. Тривають слідчі дії.

Буча 1 Буча 2

буча 4

Імперія  мерів будувалась не тільки на земельних оборудках, а й на політичному полі: Карплюк став головою  партії «Нові обличчя», задекларувавши головну мету — зміна політичних еліт в країні та приведення до влади команди досвідчених фахівців.

буча 5

Фахівців підібрали гарних, — «очі замилили» так, що бабусі почали й справді нашіптувати: «Він за рік зробив те, що не робилось 20 років – розбив сквери, побудував нові житлові комплекси». А те, що він був заступником мера Бучі Анатолія Федорука, коли розікрали 890 гектарів землі, — всі підзабули. Вибіркова забудова житловими кварталами без побудови інфраструктури — відповідної  кількості шкіл, дитячих садочків, медичних закладів  призвели до колапсу в чергах до закладів дошкільної та шкільної освіти, сфері охорони здоров’я.

Починаючи з грудня 2015 року члени ГО «Антикорупційний рух В. Наливайченка»стали на захист інтересів громади Бучі. Акція протесту 09 грудня біля мерії була добрим стартом. І хоча в той день продовження акції біля славнозвісного«паркану Калєтніка» не закінчилось поваленням цього «пам’ятника жадібності»,люди зрозуміли головне — їх не залишать наодинці зі свавіллям чиновників.

І вже 16 грудня команда Валентина Наливайченка  прийшла на засідання Верховного суду України з вимогами відхилити заяву мера Бучі , який намагався «прикрити» корупційну земельну оборудку свого шефа Ігоря Калєтника, який знаходиться в розшуку за підозрою в державній зраді. Це -четверте за чергою рішення суддів на користь громади, три попередніх судових рішення суддів різної інстанції корупціонер Калєтнік оскаржував.

«Я дуже радий, що в ситуації з «Бучанським Межигір’ям» не сталося, як це завжди буває, коли на двох українців приходиться 3 партії та вісім громадських організацій, — коментує рішення Верховного Суду голова Київської обласної організації громадсько-політичного руху В. Наливайченка «Справедливість» Костянтин Бєдовой. — Нам вдалося на відкритому майданчику об’єднати всіх активістів, які вже багато часу боролися проти земельного рейдерства з боку Калєтніка. Тепер на часі виконання судового рішення, результатом чого має стати знесення кілометрового паркану в сім метрів заввишки навколо цієї земельної ділянки, який встиг встановити екс-віце-спікер».

буча 3

Паркан тепер, після ухвали Верховного Суду, автоматично стає незаконною будовою без власника, наолошує Бєдовой. А побудований він із дуже дорогих та якісних так званих «сандвіч-панелей», які треба використати судовим рішенням для використання в зоні АТО для побудови зимових укриттів для наших солдатів.

Однак з’ясувалося: землі, згідно ухвали Верховного Суду, віддані у користування Кабінету міністрів. Окрім того, подальша доля елементів конструкції самого паркану  так і не вирішена. Тому 15 лютого вже цього року активісти ГО «Антикорупційний рух В. Наливайченка» провели круглий стіл, на який запросили представників органів місцевого самоврядування, обласної ради, районної ради та активістів м. Буча для координації  і ухвали подальших дій щодо повернення землі громаді та визначення подальшої долі самого паркану. Результатом співпраці стала Резолюція та Відкрите звернення до голів партій, члени яких є депутатами Бучанської міської ради, що підтримали дерибан землі.

На цьому актив Бучі заспокоївся, а Бучанська міськрада повторно почала дерибанити ці землі. Таке рішення лобіювалося мером Бучі Анатолієм Федоруком та виносилося на сесію 19. 12. 2015 року – 6 ділянок по 10 соток на підставних осіб. На  вулиці Пушкінській та Яснополянській в Бучі почали рубати дерева. У квітні активісти лягали під КамАЗи, билися з титушками. Зрубані дерева та будівельні крани – такий став пейзаж колись зелених вулиць Бучі.

5-8 квітня 2016 року в рамках акції «Вимагаємо покарання» на Майдані Незалежності активісти «Антикорупційного руху В. Наливайченка»  намагалися докричатися до влади і вимагали для корупціонерів справедливого покарання.

13814988_287377431614134_1495899659_n

Поштовх справі було задано. І 21 липня правоохоронці прийшлі з обшуком до мера Бучі Федорука у справі про розкрадання 900 гектарів лісу в Київській області. За відомостями з відкритих джерел, у 2002 році міськрада Бучі змінила цільове призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення і внесла їх до земель житлової та громадської забудови. Частина лісу отримала сім’я Ігоря Калєтника.

Мер Ірпеня Київської області Володимир Карплюк, який також проходить у даній справі, покинув країну і був оголошений у розшук. Федорук і Карплюк — куми. У ході обшуків в будинку Федорука знайшли колекцію орденів, гроші і коштовності.
Команда Валентина Наливайченка продовжує стежити за цією справою. Боротьба за справедливість, кажуть активісти, триває.