На форумі вільної Росії прийняли резолюцію на підтримку України

Лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко єдиний український політик, який на запрошення литовських та американських партнерів відвідав ІІІ Форум вільної Росії.

Безіменний

В останній день Форуму обговорювалися теми: «Системна криза в Росії: міфи і реальність». «Санкції. Що далі?». «Холодна громадянська війна в Росії». «Терор спецслужб як засіб маніпуляції». На завершення Форуму була прийнята резолюція на підтримку України та її територіальної цілісності.

Ключові моменти поїздки в огляді провідних іноземних ЗМІ.

 

Вільнюс: примара «Солідарності»

Український політик Валентин Наливайченко відмітив, що «санкції ніяк не впливають на поведінку Росії стосовно неоголошеної війни проти України», — цитує політика «Радіо Свобода».

Безіменний2

Наливайченко попередив, що «повинна застосовуватися міжнародна правова відповідальність за злочини проти людяності»:

– На нашій території концтабори, політв‘язні, у нашому небі відбувся терористичний акт проти малайзійського «Боїнгу». И ми обіцяємо притягнення до відповідальності винуватців гібридної війни, включно із Путіним.

Валентин Наливайченко запропонував російським опозиціонерам спільно боротися за звільнення політв‘язнів, інформувати конгресменів про злочини спецслужб, військових та людей з найближчого оточення Путіна.

Безіменний3

– Наш голос повинен звучати спільно і докази злочинів Путіна мають бути визнані усім світом, – завив Валентин Наливайченко.

– В українському суспільстві створюються нові рухи. «Революція Гідності» продовжується у громадянському суспільстві. Ми зможемо протистояти деокупації, з новими молодими людьми добитися, щоб Україна стала некорумпованою країною, – заспокоїв тих, хто натякав на повільний хід реформ в Україні Валентин Наливайченко.

Безіменний4

Форум вільної Росії: чи є в країні криза і чи потрібно посилити санкції?

Опозиційні експерти і громадські активісти продовжили дискусію на III Форумі вільної Росії, — пише видання «Голос Америки».

Безіменний5 

Валентин Наливайченко: «Ми в Україні чітко розмежовуємо путінський режим и громадян Росії, які живуть у так само тяжких умовах, як і українці».

Одним із учасників дискусії був Валентин Наливайченко. У 2014 – 2015 роках він очолював Службу безпеки України, нині є керівником громадсько-політичного руху «Справедливість».

За його словами, до Володимира Путіна і його оточення треба застосувати міжнародно-правову відповідальність. Необхідно назвати імена відповідальних за створення концтаборів, військово-польових судів на окупованих територіях, хто завозив БУК на територію, що контролюється сепаратистами, хто збивав малайзійський «Боїнг» у небі над Україною.

Наливайченко зазначив, що 90% українців не сумніваються у цивілізаційному розвитку власної країни. Це — членство в НАТО та Євросоюзі, той шлях по якому рухалися Литва, Польща та інші пострадянські країни Східної Європи.

Безіменний6

Відзначивши значення вільнюського Форуму, як дискусійного майданчика, Наливайченко висловив готовність «разом з російськими опозиціонерами домагатися звільнення українських політв’язнів, які перебувають в російських в’язницях. Якщо це буде включено до порядку денного Форуму вільної Росії — буде дуже добре!», — переконаний він.

У розмові з кореспондентом «Голосу Америки» український політик нагадав, що економічні санкції щодо Росії були «першою реакцією західної спільноти на неоголошену війну Путіна проти незалежної України. Від цієї війни дуже страждають прості українські громадяни — будь то волонтери, мирне населення або ті, хто зараз утримується в заручниках як в Росії, так і на тимчасово окупованих територіях».

Безіменний7

Говорячи про причини санкцій, Наливайченко також згадав анексію Криму і переслідування представників корінного населення півострова — кримських татар. Репресіям з боку окупаційної влади піддаються не тільки члени Меджлісу і громадські активісти, а й прості громадяни, що опинилися в становищі заручників.

Ми в Україні чітко розмежовуємо путінський режим і власне російських громадян, які живуть в таких же важких умовах, як і в нашій країні. Але санкції важливі для того, щоб зупинити Путіна і його війська зі спецслужбами, запобігти подальшому захоплення українських територій. І більш того — необхідно під міжнародним тиском і під громадським тиском в самій Росії вивести окупаційні війська.

Необхідно повернути в нормальний стан міжнародні кордони України і Росії. І, безумовно, необхідно звільнити Крим від військ і військових баз. Тобто, від усього того, що надає загрозу і для існування незалежної України, і для європейської безпеки як такої ».

На уточнююче запитання кореспондента «Голосу Америки», як в подальшому повинна будуватися стратегія євроатлантичної спільноти щодо нинішнього російського режиму, Валентин Наливайченко відповів, що необхідно створення сильної міжнародної коаліції з ключовою роллю США. Це потрібно для посилення тиску на Путіна з тим, щоб він віддав наказ про виведення російських військ з території України.

«Це в інтересах громадян як України, так і Росії. Будь-яка війна — це жертви з обох сторін, це — страшні трагедії для матерів. Я говорю це зі знанням справи. Адже ті російські військові, які вторгалися на нашу територію в 2014 — 2015 роках і арештовувалися — це ж чиїсь діти. І перше, що ми їм надавали, це можливість зателефонувати рідним. І реакція їхніх дружин і матерів була абсолютно щирою — вони не розуміли, що їхні сини і чоловіки роблять зі зброєю в руках на території нашої країни », — розповів Валентин Наливайченко.

І ще раз підкреслив значення санкцій як важливого інструменту впливу на Росію для виведення військ з окупованих частин України.