Наливайченко: Янукович має постати не перед Оболонським судом, а перед спецтрибуналом

В Україні необхідно створити спеціальний суд для розслідування злочинів проти людяності, вчинених під час Революції гідності. Про це в ефірі телеканалу «Інтер» заявив лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко.

Він зауважив, що при всій повазі до Оболонського суду Києва – це не той судовий рівень, на якому має розглядатися справа Януковича.

«Усі депутати мають набратися політичної волі і створити в складі нового Верховного суду спеціальний суд, спеціальну палату, трибунал над злочинами проти революції гідності, вчиненими Януковичем та його поплічниками», — наголосив Наливайченко. При цьому зауважив, що про необхідність створення такого трибуналу говорить вже давно і навіть у свій час розробив та подав президенту відповідний законопроект.

Наливайченко також наголосив, що силовики – поплічники Януковича також мають постати перед судом.

«Через них сталася російська агресія. Через них неготова була держава на те, щоб протидіяти агресії. Тому – і міністр оборони, і голова СБУ тих часів, і керівництво МВС, податкової повинні постати перед судом». – сказав він.

Наступним надважливим завданням, за словами лідера руху «Справедливість», є повернення вкрадених Януковичем та його поплічниками коштів.

«Ви бачите тільки верхівку айсбергу. Насправді головні кошти, які були викрадені з нашої держави, і які так потрібно повернути у державний бюджет, знаходяться у Люксембурзі, Ліхтенштейні, Латвії, Кіпрі. В банках на рахунках, в тому числі і особистих, усіх поплічників Януковича та членів його сім’ї. Там набагато більші суми, мільярди доларів», — сказав Наливайченко.