Наливайченко представив у США План подолання корупції

Лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко представив у Вашингтоні План подолання корупції. «План конкретний і дієвий. На відміну, від псевдо-боротьби з корупцією української влади, яка займається імітацією процесу», — написав політик у своєму фейсбуці.

Розроблений на прохання американської сторони План, було представлено перехідній адміністрації президента Дональда Трампа, представникам правоохоронної системи та впливових громадських організацій США.

За словами Наливайченка, План складається з двадцяти ключових пунктів і, зокрема, передбачає: трансформацію глобальних зобов’язань України у сфері боротьби з корупцією у внутрішнє законодавство, організацію ефективної міжвідомчої координації як на внутрішньоукраїнському, так і на міжнародному рівнях, а також надання підтримки з боку прокурорів зі Сполучених Штатів та країн Європейського Союзу у розслідуванні справ про корупцію та поверненні до бюджету викрадених з України в офшори грошей.

Також планом передбачене регулярне звітування іноземних прокурорів своїм столицям (Вашингтону і Брюсселю) щодо успішності його виконання» та запровадження залежності надання Україні економічної, фінансової та політичної підтримки від досягнутого прогресу.

План містить положення про надання підтримки з боку Федерального бюро розслідувань США та інших компетентних органів з розслідування незаконних офшорних рахунків теперішнього і колишнього керівництва України та застосування сучасних американських технологій і ноу-хау в поєднанні з високим рівнем ефективності ФБР.
«Це дозволить відстежувати, вилучати і повертати активи, незаконно виведені з України», — підкреслив Валентин Наливайченко.

За його словами, План передбачає забезпечення повної незалежності антикорупційних органів України, передусім НАБУ від виконавчої влади. До Плану Наливайченка входить і створення незалежного антикорупційного суду, який каратиме найвищих чиновників, що займаються незаконною економічною діяльністю.