Корупція у найближчому оточенні президента нищить здатність держави протидіяти зовнішній агресії, — Наливайченко

Рух «Справедливість» вимагає від влади реальної боротьби з корупцією. Про це заявив лідер руху Валентин Наливайченко в інтерв’ю Realist.

Він відзначив, що ні у президента, ні в парламенті зараз немає політичної волі покарати корумпованих суддів, депутатів, прокурорів, розслідувати офшорну корупцію та довести справи до вироків.

«Ми показали докази корупції у владі — 100% членів антикорупційного комітету Верховної Ради підтримали наші докази, направили до Генеральної прокуратури вимоги провести розслідування. Якою була реакція влади? Жодної», — сказав він, додавши, що саме тому рух «Справедливість» перейшов до серйозніших політичних методів боротьби і вийшов на акції протесту.

«Ми, виходячи 15 листопада, вимагали притягнення до відповідальності та покарання корупціонерів у владі. Виходили не заради картинки і не за гроші… Вимагаємо не політичних результатів, а конкретних покарань і повернення грошей у бюджет», — наголосив він.

Наливайченко зауважив, що корупція у владі, в найближчому оточенні президента, нищить здатність держави протидіяти зовнішній агресії.

«Реальна історія: одна платіжка одного лише Кононенка (депутат від БПП – Ред.) в один день в один офшор становить $200 тис. Перекладаємо мовою обороноздатності: $200 тис. — це 20 сучасних сухих санітарних модулів за НАТОвськими зразками, виготовлених на українських підприємствах Дніпропетровської або Запорізької областей», — сказав він, додавши, що такі модулі вже 2,5 роки потрібні на передовій.

Наливайченко також заявив, що через тиждень «Справедливість» має намір провести ще одну акцію протесту з вимогою відставки глави Нацбанку Валерії Гонтаревої.

«Прийдемо вже вимагати від президента подання до Верховної Ради про зняття Гонтаревої з посади голови Нацбанку. Крім того, застерігаємо, щоб вона не втекла за кордон, а щоб одразу НАБУ розслідувало провадження і щодо неї, і щодо її поплічників. А викрадені ними гроші — повернути Україні», — заявив він.