Я пішов з влади через блокування моєї боротьби з корупцією на найвищому рівні, — В. Наливайченко

Лідер Руху «Справедливість» повторно звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою розслідувати офшорну діяльність народного депутата від БПП Ігоря Кононенка. Про це він розповів в ефірі програми «Hard Talk.LIVE» з Наталею Влащенко на телеканалі «112 Україна».

Уперше ГПУ про можливу причетність Кононенка до діяльності зареєстрованої на Британських Віргінських островах офшорної компанії INTRAKO MANAGEMENT Ltd екс-голова СБУ поінформував ще у серпні 2015 року. Майже рік боровся з ГПУ, де відмовлялися розслідувати офшорні діяння представників уже нинішньої влади.

«Чому ГПУ відмовляла? Не бачили складу злочину. Не бачили, що щомісяця через банки, розташовані в Австрії, Латвії, Вірменії проводилися фінансові операції, сума кожної з яких – від 100 до 300 тисяч доларів. По Кононенку провели слухання, все зам’яли, всі відписки підконтрольних прокурорів Кононенку я отримав і вирішив: якщо так — я продовжу боротьбу і вже з міжнародними партнерами», — розповів Наливайченко.

Печерський районний суд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру зареєструвати заяву колишнього голови СБУ Валентина Наливайченка від 16 травня 2016 року про можливу причетність Ігоря Кононенко до відмивання грошей через офшори. «Я пішов в суд, змусив нову ГПУ порушити генеральне проваждення і шляхом слідства перевірити інформацію. І я вимагатиму повернути вкрадене, тому що офшори продовжують діяти, схеми не зламані», — говорить лідер Руху «Справедливість».

12 вересня цього року Наливайченко повторно направив слідчому ГПУ всі матеріали, які має, та рішення суду, аби нагадати про цю справу та допомогти слідству. «Боротися з корупціонерами будучи у владі, та при цьому бути владі підконтрольним – не можливо. Саме тому я пішов з посту керівника СБУ, аби мати змогу продовжити боротьбу з чистою совістю», резюмував Наливайченко.