Наливайченко про головні загрози та можливості для України після виборів

Головною зовнішньою загрозою для України після президентських виборів залишається російська агресія, а внутрішньою – бідність та корупція. Таку думку висловив лідер Руху «Справедливість», кандидат у президенти Валентин Наливайченко в ефірі «Свободи слова» на ICTV.

Щодо можливостей, які відкриваються для країни після виборів, то Наливайченко зауважив, що, насамперед, потрібна політична воля нового президента для наведення порядку в країні.

«Можливості відкриваються тоді, коли починаєш діяти. Без стремління човен не пливе. Тому і головне стремління нового президента має бути – очистити владу від корупції, нарешті набратися сміливості і внести в парламент закон про імпічмент та закон про заборону займатися бізнесом у владі», – сказав він.

Серед першочергових завдань нової влади політик також назвав очищення та оновлення правоохоронних органів та запуск Антикорупційного суду.

Щодо загроз російського втручання у вибори в Україні, то лідер Руху «Справедливість» виділив три аспекти, на якому повинні зосередитися наші правоохоронні органи. Це – захист ресурсів ЦВК від хакерських атак, забезпечення безпеки на виборчих дільницях та перекриття потоку кримінальних грошей в Україну.

Кандидат у президенти, відповідаючи на запитання про можливість об’єднання після виборів з іншими кандидатами, також наголосив, що в українській політиці не повинно бути людей, які причетні до політичних вбивств, корупції та розкрадання країни.

«Я стою на позиціях, що такі ганебні вбивства, як вбивство журналіста Гонгадзе, отруєння кандидата в президенти Ющенка, розкрадання української армії колишніми міністрами оборони Януковича, до яких належить і один з кандидатів, яких ви назвали, не просто не можна з ними об’єднуватись, а цих людей у владу не можна пускати», – сказав Наливайченко.

На його переконання, вони повинні відповідати перед судом за свої вчинки.

«Вони мають бути давно в Антикорупційному суді. Один з них. А другий має бути в Генеральній прокуратурі і в суді – за причетність до отруєння кандидата в президенти. З ким об’єднуватись?!» – наголосив лідер Руху “Справедливість”.