Добровольці-медики ПДМШ обстежують добровольців-воїнів УДА

Група медиків Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М. Пирогова розпочала проведення профогляду бійців Української добровольчої армії, які захищають нашу Батьківщину від російської навали. Обстеження триватиме 10 днів і відбуватиметься безпосередньо на передових позиціях.

IMG-00b0465345dacb076404c7562cb1392b-VЯк розповіла ініціатор місії, заступник головного лікаря з питань медсестринства Київської міської клінічної лікарні №2 «Опіковий центр» Вікторія Крамаренко, огляди виявили багато проблем зі здоров’ям, особливо серед молоді. «Дуже багато з них мають травми ще з Майдану і початку війни», — зауважила вона.

Разом із Вікторією та віце-президентом ПДМШ з питань логістики Ігорем Буйволом із Києва на схід виїхали кардіолог Ірина Коцюбинська, травматолог Олексій Голубенко, парамедик Олена Мосійчук і капелан ЗСУ Максим Козачина, який попросився в команду санітаром, але, за словами Крамаренко, «буде непогано, якщо попрацює як психолог». На місці до них приєдналися водій швидкої «Айболить» і голова БФ «Патріоти України» Сергій Кисельов, масажист Микола Дорофєєв – учень знаменитого Миколи Касьяна. Очікується, що команда поповниться лікарем УЗД.

Добровольці-медики також привезли добровольцям-воїнам ліки, медичні та дезінфікуючі засоби, провізію, інший гуманітарний вантаж. На кожного оглянутого бійця буде заведено особисту медичну картку.

«Маршрут не дуже зручний. Ми спочатку планували об’їхати всі пункти один за одним, але на День українського добровольця — 14 березня — нас запросила до себе Яна Зінкевич [начальник Медичного управління та реабілітації бійців УДА], тому доведеться проїхати двома машинами зайвих 250 кілометрів», – розповіла Вікторія Крамаренко.

Вікторія очікує на важку роботу через відсутність на передовій відповідних умов для проведення профоглядів. Окрім того, кожного разу необхідно буде вивантажувати, а потім знову завантажувати медикаменти та обладнання: «Я ще не знаю, як воно буде. Уперше я сильно хвилююсь, бо відчуваю велику відповідальність».