Фруктовий сад на честь загиблого героя АТО заквітне на Сумщині

Фруктовий сад на честь загиблого героя АТО Олексія Вербицького висадили у селі Оленинське Охтирського району (Сумщина). Ініціатором та організатором виступила Сумська обласна організації Руху В. Наливайченка «Справедливість». Разом із активними та небайдужими мешканцями села посадили молоді саджанці яблунь, груш, слив.

Сільський голова Оленинського Ганна Боровенська ініціативу підтримала. Говорить, Людина жива, доки її пам’ятають: «Олексія пам’ятатимуть майбутні покоління, адже хлопець тут народився, виріс, виховався. У селі є вулиця, названа на його честь, у клубі — стенд пам’яті».

Наразі висадили саджанці яблунь, груш, слив. Навесні, коли сад заквітне, активісти Руху встановлять таблицю із назвою саду. Таке рішення прийняла місцева громада.

Сад Сумщина 4

Сад Сумщина 2

«Я вважаю, що подібні заходи – символічні і необхідні. Сьогодні, під час бойових дій на сході України, кожен може долучитись до такої справи замість тих, хто уже віддав життя за нашу Незалежність. Замість тих, хто не встиг посадити дерево і виконати чоловіче «…збудувати дім…». Нам необхідно берегти і примножувати те, що ми маємо, те, що ціною власного життя та здоров’я бережуть мої бойові побратими від російського оккупанта», — зауважив воїн АТО Олександр Клівенков (позивний «Атаман»).

Сад Сумщина

Підтримала ініціативу Руху В. Наливайченка і ГО «Всеукраїнська організація захисників Вітчизни, ветеранів АТО, членів їх сімей та патріотів України «КОЗАЦЬКЕ ВІЧЕ». Голова громорганізації Віктор Богдан також упевнений, що загибих хлопців зобов’язані пам’ятати. Не суттєво, яким чином будемо берегти пам’ять про кожного.

Сад Сумщина 1

Для довідки: 21 серпня 2014 року у районі Старогнатівки Волноваського району Донецької області з території РФ була обстріляна машина, у якій Олексій був у якості чергового із РСЗВ «Ураган». Рятуючи життя свого товариша, Олексій отримав поранення, несумісне із життям. Похований на кладовищі села Оленинське. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Заквітне сад і у селі Підлипне Конотопського району. Там, за ініціативи та організації Конотопської районної організації Руху В. Наливайченка «Справедливаість» активісти, школярі та небайдужі мешканці села висадили парк.

село Підлипне

Загалом, для висадки знадобились 150 молодих саджанців дуба червоного та 40 — липи паркової. Мешканці села матимуть змогу відпочивати у затишному парку.