Пожиттєвий вирок командувачу армії боснійських сербів Ратку Младичу – це чіткий сигнал ватажкам бойовиків Донбасу та їхнім кремлівським покровителям, — М. Лубківський

Дипломат зауважив, що попри «гібридні фантазії» Кремля, міжнародне правосуддя є ефективно діючим механізмом, який є сильнішим за будь-яке індивідуальне свавілля та віру у безкарність: «Всього, за судовими процесами щодо військових злочинів у колишній Югославії засуджено вже 83 особи! Всіх хто намагався переховуватися від суду, врешті-решт, було видано Гаазі».

І Младич, і всі інші мають усвідомити: політичні міфи, якими мотивуються військові злочини, є недовговічною «мильною бульбашкою» у порівнянні із цілком реальними та невідворотними речами — трибуналом та тюрмою, зазначив Маркіян Лубківський.

photo_2017-11-15_10-58-55

Балкани зробили величезний крок вперед: менш ніж за 20 років практично позбулися неоімперських міфів, які на початку ’90-х вважалися «віковічними», зараз країни регіону успішно інтегруються в ЄС. Ідеї, заради яких чинилися масові злочини політиками покоління Мілошевича-Караджича-Младича, для молодого покоління балканців вже є незрозумілими та неприйнятними, впевнений посол Лубківський.

«І третій момент, на якому хочу зупинити увагу: засоби фіксації військових злочинів сьогодні є більш ефективними та універсальними, ніж на початку 90-х років. Відповідно, дефіциту доказової бази для майбутніх трибуналів не буде. Тож лава підсудних за розглядом злочинів проти людяності на сході України буде представлена не лише командирами та ватажками сепаратистів, але й, впевнений, російськими найманцями та кадровими військовими», — наголосив радник із міжнародних питань Руху «Справедливість».

34_in

Нагадаємо, Трибунал ООН з військових злочинів у колишній Югославії висунув проти Младича звинувачення в геноциді та інших злочинах проти людяності, включаючи вбивство щонайменше 7 500 боснійських чоловіків і підлітків у Сребрениці в 1995 році.

Для здійснення такого правосуддя, співробітництво із Трибуналом в Гаазі має стати для України одним із ключових зовнішньополітичних пріоритетів на найближчі роки. Аж поки не буде засуджено усіх злочинців, наголосив Маркіян Лубківський.