Лікарі ПДМШ покинули зону АТО

Покинути частини ЗСУ на передовій — вимушена міра, адже армія не робить жодних кроків для легалізації їх роботи в зоні АТО, заявив співзасновник та керівник ПДМШ ім. Пирогова Геннадій Друзенко.

«Коли ми поверталися на схід у кінці квітня, коли військові просили підставити нас плече, була чітка вимога, що ми будемо працювати в правовому полі, наскільки легально це можливо. У нас є чотиристоронній Меморандум , на якому стоять підписи Міністра оборони, Міністра охорони здоров’я, начальника Генерального штабу і моя. В цьому документі чітко окреслені права і обов’язки сторін. Одним із зобов’язань Генштабу і Міноборони була легалізація наших медиків на сході. Мовою юриспруденції — це накази про залучення кожного медика-волонтера до сил та засобів Антитерористичної операції», — розповів Друзенко.

Однак за останні кілька місяців ніякого прогресу в цьому напрямку не було до останнього тижня. «Після анонса нашої прес-конференції, в п’ятницю відбулася доповідь Полторак, де був запропонований механізм залучення медиків ПДМШ до Антитерористичної операції», — сказав він. Однак поки що Друзенко документів з цього приводу ще не бачив. Керівник добровольчого госпіталю підкреслив: поки це питання не вирішиться остаточно, його медики виведені із зони АТО.

Керівник ПДМШ також зазначив, що медики-добровольці повинні мати право на отримання статусу учасника бойових дій. Сьогодні контрактник, який був три місяці на сході, автоматично отримує статус УБД. У наших лікарів немає права на статус учасника бойових дій. І де тут справедливість? — говорить Геннадій Друзенко.

«Я з травня минулого року перебувала в зоні проведення антитерористичної операції і була в багатьох місцях. У минулому році я була єдиною операційною медсестрою на весь сектор. Закінчилася операція в одному місці, ми сідали в швидку і їхали в зовсім інше місце. Цивільні медсестри не дуже хотіли працювати біля пораненого бійця», — розповіла медсестра ПДМШ Аліна Нараган, яка в останні місяці виконувала обов’язки санінструктора в 44-й бригаді. Вона нагороджена медалями «За врятоване життя», «За сприяння Збройним силам України», але при цьому більше року її не можуть офіційно залучити до АТО.

Стратегічний партнер ПДМШ ім. Пирогова Рух Валентина Наливайченка «Справедливість» повністю підтримує вимоги медиків-волонтерів, які добровільно, ризикуючи своїм життям, рятують українських захисників на передовій. Владі треба нарешті навчитися брати на себе відповідальність, а не скидати всі проблеми суспільства на простих людей. Тому Рух «Справедливість» і Перший добровольчий мобільний шпиталь вимагають від керівництва країни нарешті прийняти політичне рішення та вирішити, хто має взяти на себе відповідальність та підписати наказ про включення медиків ПДМШ до сил та засобів АТО.