Стратегія розвитку ринку праці лідера громадсько-політичного руху «Справедливість» Валентина Наливайченка

Інвестувати у робочі місця.

Бюджетні кошти слід спрямовувати не на махінації із рефінансуванням комерційних банків та підтримку олігархічних монополій, а на прямі бюджетні інвестиції у національні проекти, кредитування підприємств, розвиток інфраструктури, реформування професійної освіти і перепідготовку працівників.

image

Розвивати альтернативну енергетику.

Реалізація проектів у цій сфері особливо важлива для сільської місцевості та підприємств середньої ланки. Поза всяким сумнівом, розвиток альтернативної енергетики, чи в якості державного проекту, чи на умовах державно-приватного партнерства, сприятиме створенню нових робочих місць та зниженню залежності країни від енергоносіїв. За розрахунками експертів, в Україні очікувана кількість нових робочих місць від реалізації таких проектів може становити до 60 тисяч.

image

Розвивати транспортну інфраструктуру.

В Україні 97% доріг потребують ремонту. Необхідно почати будівництво нової мережі сучасних українських автомагістралей, так як це робили і роблять США, Німеччина, Польща, Хорватія. Відповідні програми в Україні мають реалізовуватися на основі державно-приватного партнерства із залученням провідних світових інженерних компаній. Ефектом стане не тільки створення робочих місць але й зниження транспортних витрат, розвиток виробництва, міжрегіональної торгівлі, підприємництва в регіонах та зростання зайнятості в інших секторах економіки. За експертними прогнозами, у цій сфері може бути створено понад 100 тис. нових робочих місць.

image

Підвищувати енергоефективність нерухомості.

За оцінками експертів, впровадження програм термомодернізації ЖКГ дозволить Україні щорічно економити біля 2 млрд. дол. лише за рахунок зниження імпорту газу та створити майже 150 тис. робочих місць. Витрати на програму компенсуються впродовж 6-7 років.

image

Переробляти сміття.

Загальна площа лише зареєстрованих сміттєзвалищ в Україні становить 12 тисяч квадратних кілометрів, що дорівнює території Чорногорії або Кіпру. До того ж, щорічно з’являється 32 тисячі несанкціонованих звалищ, кількість відходів постійно зростає і вже перевищує 300 кг на рік на одну особу. Існує експертна думка, що якби в Україні переробляли хоча б 50% відходів, то лише додатковий прибуток від реалізації вторинної сировини міг скласти 3,3 млрд гривень. Реалізація інвестиційних проектів у цій сфері може дати майже 200 тис. робочих місць.

Відновлювати ліси.

У цій сфері можна створити майже 100 тис. нових робочих місць та залучити для цього кілька десятків мільйонів доларів міжнародної фінансової допомоги.

image

Розвивати іригаційну систему.

Такі проекти, за експертними розрахунками, передбачають створення додатково майже 50 тис. нових робочих місць у 4 південних областях, без урахування зростання постійної та сезонної зайнятості безпосередньо у АПК.

image