Наливайченко підтримав медиків ПДМШ, які просять надати українське громадянство своїй колезі-росіянці

Лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко підтримав вимоги парамедиків Першого добровольчого добровольчого мобільного шпиталю ім. Пирогова, які просять президента Порошенка надати українське громадянство своїй колезі Ользі Сімоновій. Він упевнений: саме таким, як ця дівчина, а не тим, хто приїхав з-за кордону сісти у владні крісла, президент повинен надавати громадянство у першу чергу.

28мирічна Ольга Сімонова родом із Челябінська, тож зараз вона — громадянка Російської Федерації. Майже два роки вона рятує українських солдатів на передовій. Вона працює парамедиком евакуаційної бригади ПДМШ ім. Миколи Пирогова в населених пунктах Бахмут та Луганське Донецької області, а також Попасна Луганської області. До цього була медиком-волонтером у підрозділі «Север», батальйону ПСМОП «Золоті ворота», а у вересні 2015 – березні 2016 – волонтером медичної служби полку «Дніпро-1». Зараз побратими Ольги з ПДМШ написали листа президенту з вимогою надати їй громадянство:

«На відміну від нас, які отримали високі державні нагороди, Ольга Сімонова захищала не свій дім, не державу, у якій народилась і виросла, а нашу з Вами Україну – захищала від агресії своєї формальної батьківщини. На жаль, Україна не тільки ніяк не відзначила людину, яка вже третій рік захищає її незалежність на фронті, а й руками чиновників з МОЗу, МВС та Державної міграційної служби робить все, аби Ольга не стала громадянкою України», — йдеться в листі.

Стратегічний партнер ПДМШ — громадсько-політичний рух «Справедливість» підтримує медиків. Лідер Руху Валентин Наливайченко підписав листа та готовий разом із парамедиками добиватися гідного ставлення до кожного, хто захищає незалежність України на передовій: «Ті, хто рятує українських захисників і бажає одержати українське громадянство, мають беззаперечне право на його отримання, за особисті визначні заслуги», — вважає Наливайченко.

Зараз юристи Руху «Справедливість» готують електронну петицію, у якій вимагають дати Ользі Сімоновій громадянство України. Підтримати та допомогти Ользі отримати громадянство може кожен українець.

Для довідки:

Стаття 9 Закону України «Про громадянство» визначає умови прийняття до громадянства України громадян іноземних держав. Однією з таких умов є безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п’яти років. Водночас ч. 3 ст. 9 зазначеного Закону містить виняток із зазначеної норми для осіб, які мають визначні заслуги перед Україною, та на осіб, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України.