Лікарі ПДМШ зробили попаснянському дідусю «мегабюджетну» операцію

У п’ятницю лікарі Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова у Попаснянській центральній районній лікарні провели операцію із синтезу кістки пластиною з гвинтами місцевому 70-річному дідусю. Як написав про це у Facebook ортопед-травматолог Олексій Голубенко: «Наша мегакоманда та мегабюджетна операція! Усе безкоштовно. Просто заради хорошої справи».

Як розповів Олексій, дідусь зламав одну з кісток передпліччя у себе на подвір’ї, коли викидав сміття. Потім понад 2 місяці рука була в гіпсі, але перелом зростався зі зміщенням. Під час операції, в якій крім Олексія брав участь хірург ПДМШ Вадим Козловський та місцевий персонал – операційна медсестра й анестезіолог, пацієнту скоригували уламки кістки та зафіксували її пластиною.

«Зараз дідусь перебуває в нас у відділенні. На наступному тижні плануємо виписку!», – каже Голубенко.

Він зауважив, що, звичайно, для такої операції краще було би застосувати більш технологічну пластину LCP з кутовою стабільністю. «Але, по-перше, LCP-пластина коштує десь від 6000 грн, а по-друге, таких пластин у Попасній просто немає».

Чи була ця операція складною? «Будь яка операція є складною, і будь яка операція – по-своєму унікальна, бо кожен раз інший пацієнт, інший перелом, інша ситуація! – відповідає Олексій. – Скажімо так: не найпростіша».

Він також розповів, що з початку серпневої ротації лікарі ПДМШ зробили вже близько 20 операцій під загальним знеболюванням. «У мене було три операції травматологічного профілю за цей час. Ще дві заплановані на вівторок. Плюс гінекологічні та хірургічні».

Теги: блог, ПДМШ