Новий десант ПДМШ у Попасній: у чергу до київських лікарів ставали від сьомої ранку

22308796_339327963195295_7199271357334157505_n

Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова організував безкоштовне консультаційно-діагностичне обстеження мешканців Попасної на Луганщині. 8 спеціалістів бригади, які приїхала з Києва, обстежили близько 200 пацієнтів. Як наголосив віце-президент і медичний директор ПДМШ Дмитро Вернигор, уперше в такому «медичному десанті» взяли участь кардіологи – зі всеукраїнсько відомого Інституту серця.

Вернигор, який, власне, організував роботу бригади та брав участь в обстеженні як дерматолог, розповів, що до поряд із кардіохірургом і лікарем функціональної діагностики з Інституту серця, в її складі також були отоларингологи та офтальмологи. Лікарі привезли з собою діагностичну апаратуру (робили пацієнтам УЗД серця) та буквально «з коліс» прийняли за день 60 попаснянців.

«Люди ставали в чергу з сьомої ранку, а лікарі працювали в режимі «до останнього пацієнта», – розповів пан Дмитро.

Лікарі-добровольці працювали в Попаснянській центральній районній лікарні. Головний лікар ЦРЛ Олександр Ковальчук підкреслив важливість такої допомоги добровольців, оскільки своїх лікарів у центральній медустанові району замало. Він також зазначив, що у зв’язку зі старіння населення найбільша потреба є в таких лікарів як кардіолог і невропатолог.

На думку Дмитра Вернигора, такі заходи навряд чи були б ефективні чи навіть можливі без підтримки з боку обласної та районної влади. Він також висловив щиру вдячність директору Інституту серця Борису Тодорову, «який відгукнувся на нашу пропозицію та забезпечив приїзд висококваліфікованих медиків до Попасної».

Взимку та навесні цього року ПДМШ тричі організовував «педіатричні десанти» до Попасної, в ході яких профілактичним оглядом були охоплені майже всі вихованці шкіл та дитсадків райцентру. Цього разу «медичні десантники» зосередилися переважно на дорослому населенні.

Теги: ПДМШ