“Йдемо на вибори до ОТГ, аби не дати нинішній владі знищити село”, — Руслан Колєсніков

_IVA319429 жовтня 2017 року відбудуться перші вибори голів і депутатів у 202 новостворені об’єднані територіальні громади (ОТГ). У цих виборах будуть брати участь і представники партії “Громадсько-політичний рух В. Наливайченка “Справедливість”.

“Ми бачимо, що влада навіть не намагається зрозуміти, чим живуть селяни. Децентралізація проводиться поспіхом, часто-густо без урахування логістичних та економічних зв’язків між селами та населеними пунктами, що входять до об’єднаних територіальних громад. Більше того, часто, створюючи міські ОТГ шляхом приєднання до них навколишніх сіл, нинішня влада знищує село, прирівнюючи його жителів до містян та цим позбавляючи його можливості отримувати відповідні привілеї у вигляді, наприклад, земельних наділів. З іншого боку, у селян не з’являється можливості користуватись привілеями містян”, — прокоментував рішення членів Руху “Справедливість” керівник Секретаріату партії Руслан Колєсніков.

Складається враження, говорить він, що представники провладних політичних сил проводять цю “сиру” реформу, аби підготувати для себе плацдарм до виборів Президента та Парламенту у 2019 році. Вони намагаються допомогти своїм “посіпакам” отримати владу на місцях, аби використовувати їхні можливості в “польових” кампаніях та, вже традиційно, скористатися адмінресурсом.

Руслан Колєсніков зауважив, що активісти Руху вже неодноразово мали змогу переконатися: у новообраних голів та депутатів громад немає жодних намірів та ідей, як правильно розпорядитись грошима, які дає їм децентралізація: “Вони навіть про це не думають! Кошти планують витратити на те, щоб “задобрити” виборців – ремонти під’їздів, латання дірок на дорогах, якесь міфічне відшкодування “комуналки” і так далі, вже по відомим українцям схемам. А відповіді на питання “Що робити потім, коли кошти скінчаться?” — немає. На всі запитання про економічний розвиток, створення робочих місць, збільшення можливості тих же фермерів і підприємців, місцева влада та кандидати, які претендують на її заміщення, в більшості випадків, відповіді просто не мають”.

Часто громади не в змозі відповісти на елементарні, але такі важливі питання: що буде з медичним обслуговуванням, освітою, соціальною допомогою? Вони ж бо просто не отримують від міністерств чіткого бачення плану розвитку, а тим більше — алгоритмів, стандартів чи механізмів реалізації секторальних реформ.

Керівник Секретаріату партії В. Наливайченка акцентує увагу й на Іншій проблемі: більшість закладів освіти, культури, охорони здоров’я, які громадам потрібно взяти на баланс, здебільшого не мають оформлених належним чином установчих документів.

Майдан 4“Ще однією великою проблемою, яку може спричинити децентралізація від Порошенка-Гройсмана, – “земельний бардак”. Адже у громади немає права розпорядження землею поза межами населених пунктів. Поки не буде закону, який дозволить громадам розпоряджатися всією землею, нею будуть розпоряджатись різні органи влади з різних районів у межах однієї об’єднаної громади. Корупціонери не втратять можливості використати таку можливість на власну користь та знову обдиратимуть людей.  Таких прикладів чимало…” – говорить Руслан Колєсніков.

Незважаючи на усі недоліки та помилки Уряду в проведенні реформ з децентралізації, Рух В. Наливайченка “Справедливість” продовжує брати участь у виборах до ОТГ, аби не дати нинішнім злодіям та псевдоуправлінцям знищити державу та її хребет – село: “Більш того, я впевнений, що команда чесних, справедливих та відповідальних представників громади від Руху «Справедливість» зможе не лише фахово відстоювати інтереси простих людей, але впливати на нечистих на руку “посіпак” влади через судові інстанції та за допомогою інструментів громадського тиску!” – наголосив Колєсніков.

За його словами, Рух “Справедливість” наполегливо вимагатиме від влади допомогти новоствореним громадам та новообраним головам повноваженнями і ресурсами, що сприятиме місцевому розвитку, відповідно — зміцненню країни.

“Восени ми дійсно мобілізуємося! Окрім виборів до ОТГ, ми продовжимо працювати у напрямку створення та налагодження роботи штабів Спільних дій, про створення яких оголосив наш лідер Валентин Наливайченко та лідер Руху Нових Сил Михайло Саакашвілі влітку. У нас уже більше 300 штабів по всій країні, які займаються, в тому числі, й мобілізацією людей. Скоро до нас долучаться ще п’ять політичних сил, вже разом із нами більше двох сотень громадських організацій. Мобілізація буде, нехай влада не розслабляється!” – зазначає керівник Секретаріату Руслан Колєсніков.