Наливайченко: Україна має долучити іноземних спеціалістів для розслідування звинувачень у поставках двигунів до КНДР

photo5816744749971909194Лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко закликає українську владу довести непричетність України у питаннях ймовірних поставок двигунів до Північної Кореї.

Про це він заявив на ток-шоу «Бацман-Live» на телеканалі NewsOne.

«Українській владі потрібно було не гаяти час на піар-кампанії та всілякі політичні розбірки, а рішуче зробити перше – слідство, друге – залучити міжнародних фахівців, насамперед з Організації Об’єднаних Націй. Там є профільні підрозділи по контролю за нерозповсюдженням в тому числі подвійних технологій, куди входять, до речі, й двигуни. І третє: дати максимальний доступ, зокрема американським спецслужбам, ФБР наприклад, до всієї інформації, яка є у розпорядженні української контррозвідки», — наголосив політик.

Наливайченко роз‘яснив, що двигуни, які виробляються в Україні, є військового призначення, а також для цивільних потреб.

«Якщо у нас жодних проблем немає і ми з Північною Кореєю не торгували – відкрити це слідчій групі. Довести фактами, номерами двигунів, і не тільки військових, а й повторююсь – не військових двигунів, які використовуються наприклад для так званих кліматичних ракет і інших, які не продавалися. А якщо навіть і потрапили – то проводити далі слідство: шукати, хто продав через будь-яку третю країну, або через будь-який офшор», — підкреслив він.

На переконання Наливайченка американські слідчі, ФБР та інші фахівці будуть зараз прискіпливо ставитися до виїзду українських фахівців, вчених на роботу за кордон.
«Йдеться не лише про КБ «Південне», а й про усіх фахівців, які через Китай, Казахстан їдуть на роботу до Північної Кореї», — наголосив лідер руху «Справедливість».