«Справедливість» на Черкащині увійшла до «вищої ліги»

Черкаська газета «Дзвін» аналізує вибори до об’єднаних територіальних громад. Журналісти розповіли про симпатії та анипатії черкащан.

Як відомо, 30 квітня в Україні пройшли вибори у сорока семи новостворених об’єднаних територіальних громадах (ОТГ). Цього дня обирали голів та ради у чотирьох ОТГ і в нашій області. Про результати виборчих перегонів на Черкащині уже повідомляли практично всі місцеві засоби інформації. Тепер партійні вожді, політтехнологи, громадськість будуть з різних сторін аналізувати ті результати «виборчого дійства», щоб побачити тенденції народних симпатій і робити висновки, готуючись до нових волевиявлень черкащан…

Перший висновок, який можна зробити, аналізуючи виборчі перегони в області, це те, що сьогодні немає явного лідера народних уподобань. Ще кілька років тому серед фаворитів, так би мовити улюбленців черкащан, були такі «монстри» української політики, як «Батьківщина», БПП, «Народний фронт», «Свобода», Радикальна партія… То сьогодні рейтинг цих політичних сил на виборах місцевих рад ОТГ явно «здувся». Феномен нашої містечкової партії «Черкащани» на шполянських виборах із «КПССесівським» результатом у 60 % пояснюється потужною бізнес-командою, яка діє на Шполянщині під цим політичним брендом. Однак у тих районах, де немає таких сильних бізнес-структур, зав’язаних під цей бренд, там результати «Черкащан» набагато скромніші. Та й говорити про цей обласний політпроект у всеукраїнському вимірі поки що зарано…

Ще один підсумок останніх виборів – строкатість результатів партійних структур у різних населених пунктах. Ми вже згадували про феномен «Черкащан» на шполянських виборах. У інших трьох ОТГ, де пройшло голосування 30 квітня, десь «засвітилися» гарні результати Аграрної партії, десь партії «Відродження», десь тої ж партії «Черкащани»…

Якщо ж узяти зріз результатів виборів у всіх чотирьох ОТГ, то тут, як не дивно, найбільш стабільним виглядає показник зовсім молодої за часом політичного існування партійної команди Руху «Справедливість» Валентина Наливайченка. Загалом від місцевих «наливайченківців» до рад об’єднаних громад нині обрано 16 депутатів. При чому, серед партійних висуванців «справедливці» перемогли у двох громадах: Селищанській Корсунь-Шевченківського району та Ротмистрівській – Смілянського. Враховуючи, що на виборах до ради Шполянської ОТГ місцеві «Черкащани» «відкусили» левову частку голосів, то результат «Справедливості» майже у 5 % можна вважати цілком пристойним. Тим паче, що шполянські «наливайченківці» поділили 4-5 місце із важковаговиками з «Батьківщини», а пройшло тут у раду всього три політичні сили.

Також слід відзначити стабільність виборчих результатів Руху Валентина Наливайченка «Справедливість» на Черкащині на останніх виборах до рад ОТГ, адже наприкінці минулого року на виборах у Тальному «наливайченківці» здобули більше 16 відсотків підтримки виборців.

До речі, ця молода політична команда увійшла і у «п’ятірку» найбільш рейтингових за результатами опитування черкащан на інтернет-порталі «Дзвін», яке пройшло у січні цього року. Хоча в інтернетівському праймерізі Рух Наливайченка набрав трохи більше 7%, проте варто зауважити, що системну роботу на Черкащині активісти «Справедливості» розпочали лише кілька місяців тому. І, по факту, встановили своєрідний рекорд, добившись за цей час не лише простої впізнаваності політичного бренду, але й сформували чимале коло політичних прихильників. Якщо врахувати, що Валентин Наливайченко на центральних телеканалах виступає ненав’язливо і не надто часто, то напрошується висновок, що мова йде про активність партійців на місцях: саме те, що і дає можливість політичним силам здобувати реальні перемоги на виборах. І як результат, ще раз можна навести приклад Тального, де «Справедливість» увійшла у трійку лідерів та здобула 4 депутатські мандати, – і ось нині перемога 16 депутатів «наливайченківців» на виборах, які відбулися 30 квітня…

Ще раз наголосимо, що в нашій області партійний осередок Руху Наливайченка діє лише із жовтня 2016 року. Він був створений через півроку після загальноукраїнського старту, а очолив черкаську обласну організацію Олег Котляр. Саме з цього часу на Черкащині почали роботу громадські приймальні «Правовий центр», де кваліфіковані юристи надають безкоштовні консультації жителям міста Черкаси та області. До речі, перші партійні осередки було створено на Тальнівщині, у Корсунь-Шевченківському, Канівському та Смілянському районах та у місті Шпола. Зараз первинні організації “Справедливості” діють практично у всіх районах Черкащини.

Отже, можна констатувати, що нині саме «Справедливість» упевнено завойовує на політичній арені області серйозні позиції на перспективу, бо об’єднує нові обличчя і демонструє якісно новий рівень взаємозв’язку з людьми. Черкащани скучили за небайдужими партійцями, які готові вирішувати їхні «маленькі» проблеми, а не повторювати загальні гасла столичних лідерів, часто абсолютно відірвані від щоденної реальності…

За мотивами http://dzvin.news/spravedlyvist-na-cherkaschyni-vpevneno-uvijshla-u-vyschu-lihu/