Порядок у черзі до невропатолога ПДМШ в Рубіжному підтримувала поліція

Протягом п’ятиденної місії в Рубіжному на Луганщині команда з дев’яти лікарів Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова провела профілактичний огляд близько 900 дітей з 10 дитсадків і 10 загальноосвітніх навчальних закладів. Понад то були надані консультації ще 300 маленьким пацієнтам – вихованцям інтернату для дітей з патологією опорно-рухового апарату, а також дітям з конкретними проблемами, яких батьки самостійно приводили до поліклініки на прийом до лікарів-добровольців відповідно до спеціалізації. Про це повідомила виконавчий директор БО «БФ «ПДМШ ім. Миколи Пирогова» Таміла Данілевська.

За її словами попит на послуги лікарів-добровольців «педіатричного десанту» був таким, що одного разу за місце в черзі до невропатолога між матерями двох діток виникла неабияка суперечка, вгамувати яку вдалося лише за допомогою поліції.

Данілевська також висловила подяку рубіжчанину Ігорю Радченку, який був одним з ініціаторів цього спеціалізованого медичного десанту в Рубіжному і допоміг його організувати. Ігор – колишній командир роти батальйону «Айдар», звільняв своє рідне місто від окупантів. З ПДМШ він знайомий ще з війни та дуже вдячний медикам-добровольцям, які надавали допомогу пораненим бійцям.

«У прифронтовій зоні, зокрема в Рубіжному, бракує лікарів, – розповів Ігор Радченко. – Я не хочу сказати, що тут погані лікарі – тут добрі лікарі – але їх просто не вистачає. Наприклад, у Рубіжному зовсім немає дитячого хірурга, ортопеда, ЛОРа, інших спеціалістів. А я знаю, що на Схід приїжджають висококваліфіковані спеціалісти ПДМШ. Відповідно, я звернувся до керівника шпиталю Геннадія Друзенка, який підтримав ідею дитячого десанту в Рубіжному».

Ігор каже, що його сподівання на педіатричний десант абсолютно виправдалися. «Не тільки я – усе місто їм вдячне: батьки, влада. Ефект був просто величезний. До речі, ми не робили з цього жодної політичної акції, ніде не казали, що я зараз очолюю луганську організацію Руху Валентина Наливайченка «Справедливість». Усе, що ми зробили, ми зробили виключно для дітей», – сказав він.

Громадсько-політичний рух «Справедливість» є стратегічним партнером ПДМШ ім. Миколи Пирогова.

Радченко, також висловив сподівання, що спеціалізовані десанти ПДМШ не обмежаться тільки цією частиною Луганщини, а поширять свою діяльність і на північні райони області, де також бракує медичних спеціалістів.

У місії в Рубіжному взяли участь такі лікарі (в алфавітному порядку):

Ярослава Августинович, оториноларинголог, головний лікар Васильківського районного центру первинної медико-санітарної допомоги;
Оксана Вітовська, головний офтальмолог Міністерства охорони здоров’я України, професор, завідувач кафедри офтальмології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Заслужений лікар України;
Олексій Голубенко, лікар-інтерн, дитячий хірург третього року навчання НМУ ім. О.О. Богомольця;
Марина Дяченко, педіатр, аспірант кафедри педіатрії Харківської медичної академії післядипломної освіти;
Ярослав Криштофович, дитячий невролог, завідувач неврологічним відділенням Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні;
Андрій Кукуляк, стоматолог однієї з київських приватних клінік;
Максим Макаренко, стоматолог Центру сімейної стоматології iStomatolog;
Сергій Максимов, педіатр, завідувач відділенням Коломийської ЦРЛ;
Сергій Петрик, хірург Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» та медичної мережі «Добробут».
Організацію та логістику педіатричного десанту в Рубіжному забезпечували виконавчий директор БО «БФ «ПДМШ ім. Миколи Пирогова» Таміла Данілевська та віце-президент ПДМШ з питань логістики Ігор Буйвол.

Спеціалізований дитячий медичний десант у Рубіжному – вже четверта така місія ПДМШ. Перші три відбулися в Попасній Луганської області в лютому, березні та квітні. Тоді було оглянуто разом понад 1000 попаснянських дітей.

Теги: ПДМШ