«Справедливість» йде у владу, щоб зламати хребет корупційній системі

Перша сотня Валентина Наливайченка. Так охрестили у ЗМІ депутатів місцевих рад, у тому числі – й нещодавно створених об’єднаних територіальних громад, які зібралися минулого тижня в Рівному на Форум партії «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість».

IMG_3147

Переконливий успіх активістів молодої партії, які впевнено обійшли на місцевих виборах представників парламентських партій, продемонстрував довіру людей до незаперечного нового лідера українського суспільства Валентина Наливайченка та його команди. Отож, учасники форуму одностайно ухвалили рішення йти на вибори як до органів місцевого самоврядування, так і до парламенту, щоб утвердити в усіх гілках влади принципи справедливості, чесності та відповідальності.

Україна потребує оновлення

«Країна має бути перезавантажена. На засадах Закону, справедливості та патріотизму. Наша команда, йдучи у владу, бере на себе відповідальність за ті зміни, які пропонує та втілює в життя. Ми не лише готові, а й, як свідчить практика наших депутатів у місцевих радах, звітуємо про зроблене перед тими, хто довірив команді Руху “Справедливість”», – наголосив на форумі лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко. Головна мета активістів Руху – привести у владу молодих розумних патріотів, які готові йти вперед та змінювати країну. Найголовніше їхнє завдання зараз – зламати хребет корупційній системі.

IMG_3149Наразі у Млинівській об’єднаній територіальній громаді (до речі, найбільшій в Україні) представники Руху «Справедливість» мають найчисленніше представництво в місцевих радах. «Ніякого секрету в цьому немає, – зауважив голова Рівненської обласної організації Руху «Справедливість» Анатолій Сидорук. – Просто наші кандидати йшли до людей не лише з пропозиціями, а й багажем напрацьованих ними конкретних справ. Виборці побачили у наших висуванцях професіоналів, які знають, що і як робити, аби місцеві мешканці стали повновладними господарями своєї землі. Як результат, ми торік виграли вибори у 10 з 12 округів Млинівської об’єднаної територіальної громади. Депутати від Руху «Справедливість» представлені в бюджетній, комунальній та освітній сферах. Це свідчить про те, що ми до усього підходимо фахово».

Реформу СБУ Валентин Наливайченко пропонував  ще два роки тому

Відповідаючи під час прес-конференції на запитання журналістів щодо запропонованої Президентом концепції реформи Служби безпеки України, лідер Руху «Справедливість» зауважив, що реформувати СБУ треба не на словах, а на ділі.

«На часі не концепції, а швидкі зміни до законодавства, які полягають у наступному: разом із міжнародними партнерами створити дієвий бойовий антитерористичний центр, максимально розвивати контррозвідувальну діяльність», – наголосив він.IMG_3148

За словами екс-очільника СБУ, це відомство має стати ефективною контррозвідкою і дієвим антитерористичним органом! З нього потрібно прибрати слідство, економіку та інші непотрібні функції. Валентин Наливайченко нагадав, що згадані реформи і, відповідно, зміни до законодавства він пропонував президентові Порошенку ще у жовтні 2014 року.

Е-декларування для волонтерів та журналістів –
це виклик громадянському суспільству

Влада, на переконання Валентина Наливайченка, не має морального права зобов’язувати заповнювати е-декларації людей, які щоденно працюють на перемогу країни.

На думку політика, неприпустимо навіть розглядати в стінах українського парламенту варіанти, як зобов’язати цих людей таким чином звітувати перед владою. «Корупцію викривають і приймають на себе удар у цій гібридній війні з Росією журналісти. Левову частку потреб українських захисників перекривають волонтери. Питання: невже у влади більше ні до кого, окрім них, немає питань? Вважаю, що е-декларації важливі для вищих державних службовців», – наголосив політик.IMG_3150

Валентин Наливайченко також зауважив, що волонтери та представники ЗМІ (а здебільшого журналісти-розслідувачі працюють в бюро журналістських розслідувань, зареєстрованих як громадські організації) мають звітувати за Законом про об’єднання громадян.

Своєю чергою, посольства Великої Британії та США заявили, що закон про зміни до е-декларування, який Рада ухвалила 23 березня, – це «серйозний крок назад». Члени громадянського суспільства відіграють життєво важливу роль у забезпеченні прозорості, і робити їх мішенню означає крок назад, відреагували у Штатах.

Віктор САМЧУК