Лікарів ПДМШ продовжують допомагати людям у медпунктах біля контрольних пунктів в’їзду-виїзду на окуповані території

Мешканка Донецька Інга Слєпньова через Фейсбук дякує бригаді медиків ПДМШ, які працюють у медпункті біля контрольного пункту в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» (Донеччина). Жінка написала, що учора вона разом із дочкою Дариною поверталася додому, але «через неповний комплект документів нас не випускали з території України». Допомогу як медичну, так і з отриманням необхідних документів, вони отримали від медиків ПДМШ.

FB_Screenshot

Як пояснив лікар Віктор Беліловець, який працює на ротації в цьому медпункті разом із медсестрою Галиною Зузак і водієм-санітаром Сергієм Зузаком, у матері не було довіреності від батька дитини на вивезення її з території, підконтрольної Україні. «Спочатку Інга звернулася по допомогу до представників ОБСЄ. Вони приїхали на двох машинах, але нічим не змогли зарадити, лише надали телефони притулків у Волновасі, де мати з донькою можуть провести кілька днів», – розповів Віктор Беліловець. Тоді лікарі разом з Інгою та 12тирічною Даринкою пішли до прикордонників, поговорили з ними. Дівчинка сфотографувала паспорт та інші потрібні документи на смартфон і відправила батьку, скориставшись доступом до Інтернету, який мали прикордонники. Коли батько оформив довіреність і надіслав її фотокопію прикордонникам, матір із дочкою спокійно пропустили.

Загалом, Інга і Дар’я провели з медиками ПДМШ близько 6-ти годин. За словами Віктора, погода була холодною – близько нуля, цілий день лив дощ. «Мати дуже розхвилювалася й рознервувалася, у неї розболілося серце. Ми дали їй ліки, заспокоїли. Напоїли їх обох чаєм, поділилися з ними власними бутербродами, адже вони всю ніч простояли на КПВВ. В очікуванні довіреності від батька Дарина не марнувала час, – вправлялася грою на саксофоні, який був з нею».

Лікар також розповів, що щоденно за допомогою до медиків ПДМШ на КПВВ «Новотроїцьке» звертаються 15–20 людей. Ще від 50 до 300 – залежно від погоди – приходять за гарячим чаєм, а потім ідуть грітися до пункту обігріву. Пацієнти скаржаться переважно на головний біль, гіпертонію, серце. Також часто звертаються з забиттями та іншими травмами: «Зараз слизько, люди часто падають. Сьогодні, наприклад, звернувся молодий чоловік, який впав і розбив голову», — продовжує розповідь пан Віктор. Окрім травм, серйозних випадків було небагато: один випадок епілепсії, кілька серцевих нападів.

«Якось добрі люди принесли п’яного, який просто лежав. Швидка на випадки алкоголізму не виїжджає, тож занесли його до намету обігріву. Коли він відіспався, розбудили, дали чаю», – згадує лікар.

Нагадаємо, пункт надання первинної допомоги з пунктом обігріву для громадян, які перетинають лінію розмежування через КПВВ «Новотроїцьке», було відкрито 27 грудня 2016 року в рамках проекту, який фінансує Європейська Комісія, а саме її Генеральний директорат з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ECHO). У співпраці з ПДМШ проект реалізує міжнародна організація Première Urgence Internationale. Медпункт на цьому КПВВ є другим, відкритим за цим проектом – перший за два тижні до того було запущено на КПВВ «Мар’їнка».

Теги: ПДМШ