Від влади люди чекають боротьби з корупцією та готові голосувати за нові обличчя в політиці, — дані соцдослідження

Левова частина опитаних респондентів (62,1%) відчули на собі погіршення економічної ситуації в країні за останні півроку. 31,9% вважають, що вона не змінилася, і тільки 3,6% відзначили покращення. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Українського Інституту Майбутнього у листопаді цього року.

Покращення економічної ситуації за останні півроку частіше відмічають респонденти з Південного регіону – 5,3%, натомість у Центральному — таких всього 1,9%, у Східному – 2,6%.

А от політична ситуація сприймається українцями дещо оптимістичніше. Погіршення за останні півроку відзначають 53,1% респондентів. Те, що вона залишилась незмінною – 37,3%. Покращення ж політичної ситуації бачать 6,6% опитаних. Частіше у Південному та Східному регіонах – 8,3% і 8,2% відповідно, тоді як у Центральному — 3%.

Серед першочергових завдань, які має вирішити влада, більшість респондентів відмітили боротьбу з корупцією (67,8%) і покращення економічного становища в країні (57,7%). Потім — вирішення проблем Донбасу (36,4%), укріплення безпеки держави в умовах війни з Росією (29,1%), боротьбу зі злочинністю (24,1%).

Лише половина виборців визначились у своїх електоральних вподобаннях і готові йти голосувати у випадку, якби вибори Президента України відбулись найближчим часом. У вподобаннях тих, хто піде на вибори і визначився, за кого буде голосувати, з’явився лідер руху «Справедливість», екс-керівник СБУ Валентин Наливайченко. Експерти пов’язують це зі змінами пріоритетів у роботі влади, які називають українці. Поки що в опитуванні лідирує П. Порошенко (21,1%) і Ю. Тимошенко (19,1%). Також до першої п’ятірки входять А. Садовий (10,5%), О. Ляшко (8,8%) і Ю. Бойко (8,5%). За О. Тягнибока, В. Наливайченка, А. Гриценка готові проголосувати 4-5% респондентів. Основний електорат П. Порошенка, Ю. Бойка, О. Тягнибока та В. Наливайченка – жителі міст, а серед прихильників Ю. Тимошенко, А. Садового, О. Ляшка переважають жителі сіл.

Схожа картина і щодо виборів до Верховної Ради, якби вони відбулись найближчим часом: тільки половина респондентів готова піти на вибори і знає, за кого голосувати. Якщо взяти до уваги думку саме цих респондентів, то до парламенту гіпотетично могли б пройти 8 партій: «Батьківщина», Блок Петра Порошенка, «Самопоміч», Радикальна партія Олега Ляшка, Опозиційний блок, «Хвиля», «Свобода» і «За життя». Варто відзначити, що Наливайченко, який з’явився в президентських рейтингах одразу з результатом у 5%, навесні зареєстрував партію «Громадсько-політичний рух «Справедливість». Тож цілком можливо, що вже наступного року в рейтингах з’явиться Рух Наливайченка. Схожа ситуація і з партією Яроша «ДІЯ».

Детальні результати тут: