ООН розгортає глобальну світову війну з офшорниками, — Наливайченко

У зв’язку із закликом експертів ООН ліквідувати «таємні офшорні затоки», лідер громадсько-політичного руху «Справедливість» Валентин Наливайченко заявляє, що мова йде про розгортання глобальної світової боротьби з офшорниками, передусім у владі.

За його словами, це ще одне попередження для тих, хто приховує доходи і ухиляється від сплати податків, а також для урядів держав, що покривають офшорників.

«Це ще одне попередження для тих, хто приховує доходи і ухиляється від сплати податків, а також для урядів держав, що покривають офшорників. Це — серйозний дзвінок для всіх держав, в т.ч. і для української влади, яка не долучилася до боротьби проти офшорів», — наполягає політик.

В.Наливайченко наголошує, що боротьба із офшорами не лише виходить на глобальний рівень, але й у коло пріоритетів діяльності потужних міжнародних інституцій, зокрема ООН.

За його словами, боротьба з офшорами входитиме до пріоритетів нового генсека ООН, якого буде обрано незабаром. ООН, підкреслює В.Наливайченко, зацікавлена у тому, щоб сотні мільярдів доларів, які держави щороку недоодержують через виведення коштів на офшори, були спрямовані на соціальні проекти, зокрема на боротьбу з бідністю.

ВІн нагадав, що на Першому Антикорупційному саміті, який відбувся у травні ц.р. у Лондоні, і який проігнорували українські можновладці, були прийняті стратегічні рішення щодо створення єдиних механізмів із виявлення та запобігання корупції, включно із механізмом повернення вкрадених активів.