Жінки. Мир. Безпека

Я не згоден, що “Мінські домовленності” можуть щось вирішити. По суті, це просто ініціативи. Вони так і називаються: ініціативи Порошенка та Путіна. Потрібен загальнонаціональний план дій. Я його маю.

– Лідер Руху “Справедливість” Валентин Наливайченко на форумі Kyiv Global Summit: “Women. Peace. Security”.

За словами Валентина Наливайченка, жінки – берегині і часто мудріші, за чоловіків. Вони природні миротворці. Не враховувати особливості гендерного аспекту у процесі формування мирних домовленостей було б помилкою!

Військові конфлікти впливають і на жінок і на чоловіків, але не однаково. Жінки складають значну частину цивільного населення, яке страждає від війни.

Жахливі цифри –  щороку лінію розмежування перетинають 61 відсоток жінок і 14 відсотків дітей.

І навіть не на війні, а на мирній території вони постійно відчувать несправедливість і небезпеку.

Політик пояснив, навіщо потрібно створювати Національний центр зі звільнення заручників і полонених.

Проблема носить загальнодержавний характер, тому займатися нею повинна держава. Фінансування урядове – але у тісній співпраці із громадськими організаціями, насамперед із жіночими. Щоб кожна мати, донька, сестра знала, що про їх проблеми не забули, – сказав Валентин Наливайченко.

Він вбачає ключовою роль жінок у створенні реабілітаційних центрів для ветеранів АТО, яких на 5 році війни зведено вкрай мало.

 

Я сподіваюся, що потужний сигнал цього форуму, цієї конференції почують. Має бути в країні започаткована адресна програма і допомога усім дітям з особливими потребами, усім дітям переселенцям. Це означає, що дитині на візочку адресно має бути наданий спеціальний автобус, який візьме дитину, довезе до школи і зі школи поверне.

Завдання саміту  – заявити про жінок, як про потужну, впливову та конструктивну силу. Загалом у заході взяли участь понад 700 українських та іноземних гостей – депутати Європарлпменту та національних парламентів країн світу.