«Боротьба із корупцією — це не лише НАБУ та Антикорупційний суд, а й зниження можливості держчиновників впливати на бізнес-процеси, видачу різноманітних дозволів та довідок. Ця сфера має бути автоматизована!» — Р. Колєсніков

Волонтери IT-сектору Руху “Справедливість” повернулися з Естонії, де переймали досвід естонської сторони у подоланні корупції та впровадженню системи електронного врядування. Закордонні колеги, презентували українцям “e-Estonia Showroom”.

Естонія 7

“Приємно бачити, що можливо відірватись від “совкового” минулого, подолати корупцію та перетворюватись на сучасну країну, впроваджуючи сучасні технології! Держава для естонців стала сучасним зручним сервісним центром. Основний фокус державної реформи полягав у впорядкуванні публічних послуг і поліпшенні їх пропозиції. У рамках державної реформи уряд Естонії домігся скорочення витрат держуправління, зростання ефективності та прозорості публічного сектору”, — коментує почуте та побачене керівник Секретаріату Руху “Справедливість” Руслан Колєсніков.

Впровадження е-врядування  Естонії дозволяє швидко оформити усі типи податкових і митних декларацій, отримувати довідки та запити без черг і хабарів.

Найсучасніші інформаційні технології, електронне урядування, надання електронних послуг населенню і кібербезпека — це ті сфери, де Естонія досягла величезного успіху та готова ділитися власним досвідом із Україною. Вже сьогодні тут успішно функціонують та визнані світом програми: “Держава — сервісний центр для громадян” та “Е-уряд”. Вони – головний запобіжник корупції, адже кожен громадянин має справу не з окремими чиновниками, а з комп’ютеризованою системою, де держслужбовці виконують виключно роль обслуговуючого персоналу.

Естонія 5

“Приходжу до висновку, що боротьба із корупцією — це не лише НАБУ та Антикорупційний суд, а й зниження можливості державних чиновників впливати на бізнес-процеси, видачу різноманітних дозволів та довідок. Уся ця сфера має бути автоматизована.

Естонія 2Команда Руху Валентина Наливайченка “Справедливість” буде системно працювати над впровадженням таких програм в Україні. Ми впевнені, що корупції в уряді цілком можна позбутись завдяки комплексу заходів, серед яких важливими елементами є впровадження інноваційних технологій. Вірю, що в недалекому майбутньому “Справедливість” прийде до влади та ми зможемо використати досвід Естонії, впровадити е-врядування та подолати корупцію, зробивши країну комфортною для кожного з нас!”, — написав на своїй сторінці у Фейсбук Руслан Колєсніков.
Естонія 1

Також команда Руху “Справедливість” познайомилися з паном Анатолієм Лютюком, українцем та патріотом, який об’єднав земляків навколо Центру Української культури та УГКЦ. Анатолій Лютюк — вірний служитель церкви, монах Цистерціанського монастиря в Хюланді (Норвегія) з послухом у Таллінні. Але крім цього, він — волонтер, який повсякчасно допомагав та допомагає нашим воїнам в АТО, жителям сходу України і переселенцям з окупованих територій.

Естонія 9

Пан Анатолій ніколи не забуває про Україну та її традиції, а свої знання та любов до Батьківщини передає молодим українцям, які живуть в Естонії. Він заснував Центр української культури у Таллінні та є співорганізатором міжнародного проекту “Книга Добра”.


“Разом із партнерами з Першого добровольчого медичного шпиталю ім. М. Пирогова (ПДМШ) на згадку залишили прапор медиків-волонтерів та запросили в Україну. Пан Анатолій погодився разом із нами відвідати зону АТО”, — розповів керівник Секретаріату Руху “Справедливість” Руслан Колєсніков.

Естонія 8