«Дії Росії скидаються на сплановану системну експансію», — М. Лубківський

РФ одночасно проводить кілька військових навчань на кордонах України, Білорусі, Литви, Хорватії, Польщі.

Дії РФ перестають скидатися на звичайне брязкання зброї, перетворюючись на сплановану системну експансію, — вважає координатор Руху Валентина Наливайченка «Справедливість», Надзвичайний і Повноважний Посол України Маркіян Лубківський. «В той час, коли Росія нагнітає ситуацію навколо Криму, з Південно-Східної Європи дедалі частіше лунають тривожні сигнали: тут не на жарт стурбовані військовими навчаннями під назвою «Слов’янське братерство» і «Барс-2016», що відбудуться орієнтовно на межі вересня-жовтня ц.р. у Сербії», — заявив екс-посол України у Хорватії.

image

За словами Лубківського, військові експерти, зокрема хорватські, рекомендують Україні звернути увагу на командно-штабні навчання Колективних сил оперативного реагування (КСОР) Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) «Взаємодія-2016», які Росія та її союзники розпочинають цими днями у Псковській і Ленінградській областях, у безпосередній близькості до території країн-членів НАТО.

Ретельного відстежування потребують навчання під прапором ОДКБ «Непорушне братерство-2016», які декларуються, як миротворчі, що пройдуть 23 серпня ц.р. на полігоні Обуз-Лісновський під білоруськими Барановичами, а це — поблизу кордонів України і Польщі.

Лубківський висловив сумніви щодо характеру навчань, задекларованих організаторами як стримуючі. Фахівці не виключають провокацій.

Росією згадані навчання офіційно анонсуються як щорічні і планові, однак міжнародні оглядачі вказують на те, що цього року маневри будуть набагато масштабнішими, ніж раніше. Так, кількість військових і озброєння, задіяних у «Взаємодії-2016», і сконцентрованих біля кордонів Естонії та Латвії, сягатиме більше шести тисяч осіб і однієї тисячі одиниць відповідно, що майже втричі більше ніж минулого року.

«Наведені вище факти у поєднанні з воєнними діями в Сирії та Україні (анексований Крим, окуповані території Донецької і Луганської областей) свідчать лише про те, що ціллю сучасної політика Росії є прагнення відігравати роль світової сили, розширюючи географію свого політичного, економічного та гуманітарного впливу, а також безпосередньої військової присутності», — наполягає посол Лубківський.